fbpx

Starania o środki na zakup PAKS-u (zdjęcia)

Rada Powiatu w Starachowicach wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu nabycie na rzecz Powiatu nieruchomości, należących obecnie do Polsko – Amerykańskich Klinik Serca z przeznaczeniem za realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia, w tym z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Chodzi o dwie działki, w tym jedną zabudowaną budynkiem Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, który mógłby być wykorzystany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19. Budynek ten połączony jest bezpośrednio z kompleksem głównym szpitala. Zarząd Powiatu w Starachowicach prowadzi obecnie rozmowy z Wojewodą Świętokrzyskim w sprawie możliwości jego zakupu przy wsparciu środków rządowych.

10 stycznia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka, wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, członka Zarządu Powiatu Jerzego Materka, przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony, prezydenta Marka Materka oraz dyrekcji PZOZ w Starachowicach. Efektem rozmów była środowa wizyta m.in. Ewy Kopolovets, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Starachowicach, która miała na celu wizję w terenie i zapoznanie się z aktualnym stanem budynku PAKS-u. W oglądzie budynku uczestniczył też Zarząd Powiatu oraz dyrekcja szpitala.

Równocześnie prowadzone są także rozmowy w sprawie odcovidowienia starachowickiego szpitala.


reklama


PS

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media