fbpx

Samochód stanął w płomieniach, z pożarem walczyło 13 ratowników

Samochód stanął w płomieniach, z pożarem walczyło 13 ratowników Samochód stanął w płomieniach, z pożarem walczyło 13 ratowników

4 zastępy JRG Starachowice, łącznie 13 ratowników. Tyle potrzeba było, aby ugasić nocny pożar, do którego doszło 13 stycznia około godziny 2:15 przy ulicy Działki w Starachowicach. Zapłonął zaparkowany tam samochód.

W momencie pojawienia się Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia, ogień z płonącego samochodu przenosił się już na pobliskie pomieszczenia gospodarcze. W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli dwie butle z tlenem oraz jedną z acetylenem, które wyniesiono na zewnątrz. Butle nie były bezpośrednio narażone na ogień, a więc nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej osobowego poloneza.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech strumieni wody na pożar oraz kontrolowaniu butli za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie nadpalone elementy zostały przerzucone i dokładnie przelane wodą.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media