fbpx

Starsza kobieta straciła blisko 24 tysiące złotych

Straciła blisko 24 tysiące złotych Straciła blisko 24 tysiące złotych

W czwartek do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Przestępca wykorzystując historię z napadem doprowadził 83-letnią mieszkankę miasta do utraty blisko 24 000 złotych. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Do 83-letniej mieszkanki Starachowic kilkukrotnie dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział, że organizowany jest napad na jej mieszkanie, gdzie przestępcy mogą wpuścić do jej domu gaz. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze, co uchroni przed ich utratą. Kobieta, zgodnie ze wskazówkami, miała wyrzucić pieniądze przez okno.


reklama


83-latka uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem, który rozpracowuje szajkę włamywaczy, w wyniku czego straciła blisko 24 000 złotych.

Nieustannie apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media