fbpx

Polecamy

Prezydent Materek jednym z 3 najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic Marek Materek znalazł się na trzecim miejscu rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021. Na podium wspólnie ze starachowickim prezydentem znaleźli się Jacek Sutryk prezydent Wrocławia i Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska.

Jak powstał niniejszy ranking? Pracownicy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przeanalizowali 142 profile Facebookowe burmistrzów oraz 88 profil prezydentów miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Wyniki niniejszej analizy poddano weryfikacji ekspertów IBIMS w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

- Mamy III miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku. Miło! To Wasza zasługa. Kochani, serdecznie dziękuję za to, że od 7 lat współtworzycie ten profil. Wymieniamy się tu pomysłami i przerzucamy argumentami – napisał na swoim profilu Prezydent Marek Materek.

Niniejszy raport, jak informują jego autorzy, poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców jest także częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach. Profil stworzony w mediach przez prezydenta czy burmistrza miasta to, co zauważają także eksperci IBIMS, miejsce, gdzie po raz pierwszy w przestrzeni miejskiej, pojawiają się informacje ważne dla lokalnych mieszkańców. Istotne jest także to, że nie jest to sama informacja ale cała narracja połączona z odpowiedziami na pytania, komentarze umieszczane przez mieszkańców. Udział w tej wirtualnej dyskusji z włodarzem daje poczucie wyjątkowości. Po to narzędzie, jak wynika z rankingu, sięgają włodarzenie niewielkich gmin ale także i dużych miast.

„Nasz ranking może zaskoczyć wielu obserwatorów przestrzeni samorządowej – informują autorzy rankingu - Jasno z niego wynika, że wielkość miasta czy też rozmiar jego budżetu marketingowego nie przekłada się w prosty sposób na efektywność w komunikacji społecznej. Trzecie miejsce w rankingu prezydentów Marka Materka, Prezydenta Starachowic, jest tego dowodem. W indywidualnie opracowanym na potrzeby tego raportu algorytmie premiowaliśmy profile, które pomimo mniejszych rozmiarów, generują stosunkowo wysoki poziom interakcji z mieszkańcami i do których publikacji odwołują się lokalne społeczności.”


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media