fbpx

Polecamy

Stracił blisko 15000 złotych

Oszuści cały czas wykorzystują fakt, że większość spraw życia codziennego wykonujemy za pomocą sieci internetowej. O niemiłych skutkach działania oszustów przekonał się 28-letni mieszkaniec Starachowic, który chciał sprzedać cześć do samochodu, a stracił blisko 15000 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 28 letni mieszkaniec Starachowic, który złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego. Mężczyzna zamieścił na jednym z portali internetowych ogłoszenie, dotyczące sprzedaży części do samochodu. Odezwał się do niego zainteresowany ogłoszeniem kupujący, który w trakcie korespondencji wysłał do 28-latka wiadomość z linkiem, który miał posłużyć do szybkiego sfinalizowania transakcji. W efekcie starachowiczanin zamiast zyskać na sprzedaży przedmiotu, stracił blisko 15 000 złotych.

Apelujemy aby nie wchodzić w linki, których nie znamy, zwracać uwagę czy mamy do czynienia z prawdziwą stroną bankowości internetowej lub firmy kurierskiej, ponieważ możemy w taki sposób nieświadomie podać dane, które pozwolą oszustowi „wyczyścić” nasze konto bankowe.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media