fbpx

Polecamy

ZEC Starachowice ma nowego prezesa

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej Komunikacja Miejska w piątek 21 stycznia na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki powołano Piotra Urbanka. Co więcej w związku z rosnącym zakresem zadań realizowanych przez firmę, Zarząd spółki ciepłowniczej będzie sprawowany dwuosobowo. Funkcję wiceprezesa powierzono Marcinowi Pocheciowi.

Nowy prezes Zakładu Energetyki Cieplnej posiada bogate doświadczenie zawodowe i wiedzę niezbędną na objętym stanowisku. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Przez wiele lat związany był z policją oraz strażą graniczną. Po przejściu na emeryturę resortową MSWiA prowadził kancelarię radcy prawnego oraz kancelarię adwokacką. Następnie pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych spółka z o.o. w Chełmie, zasiadał także w radach nadzorczych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych spółka z o.o. w Chełmie. Od 20 grudnia ubiegłego roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka”.


reklama


Decyzją Rady Nadzorczej Zarząd spółki ciepłowniczej będzie sprawowany dwuosobowo, a funkcję wiceprezesa obejmie Marcin Pocheć. W ciągu minionych lat Zakład Energetyki Cieplnej wykonał wiele inwestycji w zakresie modernizacji ciepłowni i sieci ciepłowniczej. W 2022 roku planowana jest obniżka ceny ciepła w Starachowicach. To za sprawą modernizacji miejskich ciepłowni, która przełoży się na brak konieczności zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Przed zakładem kolejne wyzwania. W przetargu wybrana została firma, która wybuduje w mieście Instalację Odzysku Energii. Starachowice do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystają paliwo pochodzące z odpadów, czyli RDF. Powyższa polityka energetyczna miasta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego miasta, niższych rachunków dla mieszkańców i poprawę jakości powietrza.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i w budynku

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media