fbpx

Polecamy

Starachowicka młodzież zaangażowana w międzynarodowe projekty!

Starachowicka młodzież kontynuuje działania międzynarodowe! Po projekcie "Cities for YOUth" finansowanego z programu Erasmus+, Gmina Starachowice rozpocznie 2 kolejne projekty, które będą realizowane w ramach nowego Programu Komisji Europejskiej na lata 2021-2027: CERV - Citizens, Equality, Rights and Values (pl. Obywatele, Równość, Prawa i Wartości).

Jak zapowiadał na swojej facebookowej stronie Prezydent Starachowic Marek Materek, pierwszy projekt skupi się na politykach młodzieżowych, a jego głównym celem będzie zbudowanie sieci mniejszych miast proeuropejskich, które chcą być przyjazne młodym ludziom i zachęcać ich do inwestowania w swoje lokalne społeczności oraz szerzenia wiedzy o Unii Europejskiej i wspólnych wartościach. Oprócz Starachowic, we wspólne działania zaangażowane będą: Salamina z Grecji, Santarem z Portugalii, Faenza we Włoszech, Alzira w Hiszpanii oraz Schedam w Holandii.


reklama


Drugi projekt to "Digital Civic Participation v2.0", który skupi się na społecznym włączaniu młodych osób poprzez innowacyjne narzędzia e-partycypacji, tak ważne w czasach epidemii koronawirusa. W tym projekcie gmina Starachowice będzie kontynuowała współpracę z organizacją pozarządową z Grecji - IRTEA i Miastem Kłajpeda z Litwy oraz dodatkowo z Miastem Balsamo z Włoch.

Łączna wartość obu projektów to prawie 400 tysięcy euro. Za pozyskanie środków na ten cel odpowiadał Kamil Stanos.


reklama


Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media