fbpx

Polecamy

146 strażaków gasiło duży pożar łąk i lasów w gminie Brody

146 strażaków gasiło duży pożar łąk i lasów w gminie Brody 146 strażaków gasiło duży pożar łąk i lasów w gminie Brody

28 marca 2022 r. o godzinie 13:07 do Stanowiska Kierowania w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Brody przy ul. Radomskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Starachowice i okoliczne OSP z gminy Brody.

Porywisty wiatr sprawiał, że płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniały się obejmując coraz większy obszar kierując się w stronę strefy zabudowań. Po wstępnym rozpoznaniu Kierujący Działaniem Ratowniczym zadecydował o zadysponowaniu dodatkowych pojazdów pożarniczych z terenu powiatu oraz województwa.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Sławomir Zięba, który dowodził działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdążenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się trawę oraz w obronie zagrożonych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Dodatkowo w porozumieniu z Nadleśnictwem Starachowice zadysponowano na miejsce samolot gaśniczy, który wykonał dwa zrzuty wody na palący się las prywatny.

Z uwagi na wielkość zdarzenia na miejsce przybyła grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego KW PSP Kielce bryg. Marcinem Nygą.

Ogień swoim zasięgiem objął łącznie 35 hektarów łąk i nieużytków w tym około 5 h lasów prywatnych. W działaniach brało udział 35 zastępów PSP i OSP, łącznie 146 ratowników.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media