fbpx

Polecamy

UWAGA - Program KLUB 2022. Ruszył nabór wniosków!

UWAGA - Program KLUB 2022. Ruszył nabór wniosków!* UWAGA - Program KLUB 2022. Ruszył nabór wniosków!*

7 kwietnia 2022 r. ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Klub”. Nabór potrwa do 6 czerwca.

- Ruszyła kolejna edycja rządowego programu KLUB. Jest to wsparcie dedykowane małym i średnim klubom sportowym, które jest udzielane nieprzerwanie od 2016 r. Edycja 2022 jest szczególna, bowiem do rozdysponowania jest 66,5 mln. złotych. W ramach kolejnych naborów każdego roku dotacje otrzymywało kilka tysięcy klubów sportowych: w 2016 r. – 2151, 2017 r. – 3352, 2018 r. – 3616, 2019 r. – 3885, 2020 r. – 4902, a w 2021 r. – 5172. Od czasu uruchomienia nakłady na program wzrosły o 180 procent – z 23,8 mln zł do poziomu obecnego. Ciągle zwiększamy nakłady na sport, w tym także na małe lokalne kluby, z których tak często wywodzą się wielkie sportowe talenty – przekazała Wiceminister Sportu Anna Krupka.

- Program KLUB to doskonała odpowiedź na potrzeby małych stowarzyszeń i klubów sportowych. Zabezpiecza najbardziej podstawowe potrzeby w zakresie pokrycia kosztów: wynagrodzenia trenera, zakupu sprzętu sportowego oraz dofinansowania do obozów. Jest to podstawa do funkcjonowania klubów sportowych we wszystkich dyscyplinach. Cieszy fakt, że coraz więcej klubów ze świętokrzyskiego ubiega się o takie wsparcie i dostrzega możliwości finansowania ze środków z poza gminy. W przypadku pytań lub wątpliwości można się kontaktować z wojewódzką infolinią dedykowaną dla programu pod numerem telefonu: +48 881 126 515. Serdecznie zachęcam do składania wniosków – podsumowuje program w naszym województwie Łukasz Korus, członek komisji mediów i marketingu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ramach programu o dofinansowanie mogą ubiegać się małe i średnie kluby sportowe, w tym uczniowskie kluby sportowe (UKS) działające w formie stowarzyszenia, realizujące zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży - beneficjentami programu mogą być tylko dzieci do lat 18.

Kluby muszą prowadzić zarejestrowaną działalność od minimum 3 lat przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie - wymagany jest wypis z KRS lub ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu oraz informacja o wysokości dotacji otrzymanej ze środków publicznych na zadania statutowe w 2021 roku (nie może być wyższa niż 200 tys. złotych)


reklama


W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,

- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Od klubów aplikujących do programu „Klub” wymagany jest udział środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł w wysokości co najmniej 5 proc. całości kosztów zadania.

Udział własny może być pokryty np. ze środków jednostek samorządu terytorialnego, m.in. w formie pieniężnej bądź udostępnianej infrastruktury sportowej, ze środków Unii Europejskiej, pozyskany od sponsorów; może to być wkład własny klubu, w tym w postaci pracy wolontariuszy. Udziału własnego nie można jednak finansować ze środków przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, np. otrzymanych w ramach innych naborów i konkursów.

Operator krajowy programu „Klub” – Krajowe Zrzeszenie LZS – uruchomił już jego stronę internetową dostępną pod adresem www.rzadowyprogramklub.pl. Na stronie dostępne są podstawowe informacje o programie.

*na zdjęciu od lewej: Łukasz Korus (PZPN, ŚZPN), Jerzy Kula (przewodniczący LZS Świętokrzyskie), Anna Krupka (Wiceminister Sportu i Turystyki), Kamil Bortniczuk (Minister Sportu i Turystyki)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media