fbpx

Polecamy

Star Starachowice z dużą kasą od SSE "Starachowice" (zdjęcia)

Star Starachowice walczący o awans do trzeciej ligi otrzymał 80 tysięcy złotych dotacji od Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nadejście wiosny przyniosło za sobą wiele zmian i nowych, perspektywicznych współprac dla Staru Starachowice. We wtorek na konferencji prasowej w budynku SSE prezes klubu Mirosław Świrta podpisał umowę sponsorską opiewającą na kwotę 80 tys. zł. ze Specjalną Strefą Ekonomiczną “Starachowice” którą reprezentował prezes Marcin Perz.

- Obiecuję, że to wsparcie będzie większe. Jak będą kolejne efekty, będzie awans, to nasze zaangażowanie na pewno będzie proporcjonalnie większe i będziemy wspierali klub w następnych staraniach, jeżeli chodzi o to, aby z powrotem w Polsce o Starze Starachowice mówiło się jako o klubie już nie IV ligowym, ale - boże daj - aby faktycznie ekstraklasa z powrotem do Starachowic zawitała. - powiedział prezes SSE Marcin Perz.

Pieniądze na konto klubu wpłyną w ciągu 7 dni od popisania umowy.

Na podpisaniu umowy był również obecny Krzysztof Lipiec który jak powiedział prezes SSE jest inicjatorem tej współpracy. To on przekonał prezesa strefy aby ta stała się sponsorem drużyny.

Poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że jest to ważne wsparcie dla klubu które pozwoli zapewnić finansowanie do końca tej rundy, dodał również, że stadion ma szansę na gruntowny remont.

- Miasto złożyło wniosek na ten cel do programu Polski Ład, ja udzieliłem mu wsparcia, liczę na to, że już niebawem 20 milionów złotych, o które wnioskują Starachowice trafi do budżetu gminy, a to pozwoli na wybudowanie stadionu, na jaki Star zasługuje.

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" zapewnia, że klub może liczyć na dalsze wsparcie jeśli awansuje do III ligi. Obecni SSE przekazało w sumie 310 tys. zł.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media