fbpx

Kolarski weekend już za miesiąc

Kolarski weekend już za miesiąc Kolarski weekend już za miesiąc

Rozpoczynamy odliczanie do kolejnej edycji Starachowickiej Strzały. Przed nami szósta edycja tej kultowej już imprezy bijącej co roku rekordy popularności. Tym razem impreza kolarska w Starachowicach potrwa dwa dni. Do niedzielnego ścigania na znanej już trasie organizatorzy dołączają jeszcze sobotnią czasówkę.

- Zapraszamy na Kolarski Weekend w Starachowicach. W niedzielę 29 maja odbędzie się VI Starachowicka Strzała, czyli wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Warto przyjechać do Starachowic już dzień wcześniej. W sobotę 28 maja zostanie zorganizowana I Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki w obu wyścigach zdobędą nagrody finansowe – zapowiadają organizatorzy majowej imprezy.

Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się w tym roku przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

– Warto przyjechać do Starachowic w sobotę i oczywiście zostać na niedzielę. W sobotę po południu odbędzie się widowiskowa czasówka (dystans 2 km – start o 17:00) z pamiątkowymi medalami i nagrodami finansowymi. W niedzielę przyjdzie czas na „kolarską perełkę”, czyli Starachowicką Strzałę. To taki „belgijski klasyk” w Starachowicach na bardzo atrakcyjnej trasie z premiami górskimi i lotnymi – dodaje Grzegorz Wajs, dyrektor wyścigu.

VI Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji.

Starachowicka Strzała skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Tradycyjnie każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2022.

- Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane oraz naszpikowane zjazdami i podjazdami. Znów będzie Ściana Świślina do zdobycia zachęcają do udziału w imprezie organizatorzy.

Kolarze, którzy ukończą oba wyścigi (czasówka i Starachowicka Strzała) zostaną sklasyfikowani w klasyfikacji Kolarskiego Weekendu w Starachowicach. Ponadto Starachowicka Strzała jest zaliczana do nowego cyklu Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka, który odbędzie się 16 czerwca w Warszawie.

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 28 MAJA – jazda indywidualna na czas
16:00 – odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach
16:45 – ustawianie zawodniczek i zawodników na starcie
16:55 – ceremonia otwarcia I Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego
17:00 – start wyścigu (2 km, co 60 sekund) – I-kobiety, II-mężczyźni
18:30 – ceremonia dekoracji I Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 29 MAJA – wyścigi ze startu wspólnego
9:30 – odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach
10:15 – ustawianie na starcie: I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)
10:20 – ceremonia otwarcia VI Starachowickiej Strzały
10:30 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km)
11:10 – start ostry – dystans 83 km
11:20 – start ostry – dystans 61 km
15:00 – ceremonia dekoracji Kolarskiego Weekendu w Starachowicach
15:15 – ceremonia dekoracji VI Starachowickiej Strzały


reklama


VI Starachowicka Strzała organizowana jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice.

Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Nagrody finansowe

CZASÓWKA

Jazda indywidualna na czas (dystans 2 km). Trzy najlepsze kobiety i trzej najlepsi mężczyźni w klasyfikacjach Open sięgną po nagrody finansowe w wysokości 300 zł, 200 zł i 100 zł.

STARACHOWICKA STRZAŁA

Dwa dystanse (63 km i 81 km). Trzy najlepsze kobiety i trzej najlepsi mężczyźni w klasyfikacjach Open sięgną po nagrody finansowe w wysokości 400 zł, 300 zł i 200 zł. Dodatkowo na obu dystansach Starachowickiej Strzały kobiety i mężczyźni zdobędą po 100 zł za zwycięstwo na premiach lotnych i górskich.

Każdy z uczestników Kolarskiego Weekendu w Starachowicach otrzyma pamiątkowy upominek. W sobotę będzie to medal, a w niedzielę koszulka.

Zapraszamy do Starachowic!

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media