fbpx

Polecamy

80-latka straciła biżuterię wartą 20000 złotych

Wczoraj do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. „napad”. Niestety w wyniku działania oszustów 80-letnia mieszkanka Starachowic straciła biżuterię o łącznej wartości około 20000 złotych.

Wczoraj do 80-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że ma dla niej przesyłkę, ale ze względu na błędny adres nie może zostać dostarczona. Po tym jak kobieta przekazała swój adres zamieszkania, po chwili, zadzwonił kolejny mężczyzna podający się za policjanta. Informując seniorkę, że do jej mieszkania mogą włamać się przestępcy, którzy ukrywają się przed organami ścigania, fałszywy policjant polecił kobiecie aby do reklamówki spakowała pieniądze i kosztowności. Kobieta w domu miała tylko biżuterię, którą zgodnie z poleceniem oszusta wyrzuciła przez okno myśląc, że uchroni ją przed utratą. W wyniku działania oszustów 80-letnia mieszkanka Starachowic straciła biżuterię o łącznej wartości około 20000 złotych.

Prawdziwi policjanci przypominają, że najlepszym sposobem, aby uchronić się przed utratą oszczędności jest zakończyć rozmowę poprzez odłożenie słuchawki telefonu, a następnie wybranie numeru alarmowego 112.

Cały czas apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media