fbpx

Pomoc z zagranicy! 15 tysięcy złotych na środki chemiczne i żywność

"Zdążyć przed Panem Bogiem" od kilku lat włącza się w bardzo wiele form pomocy w Starachowicach - najpierw jako grupa licytacyjna, od niedawna jako Fundacja. Zdziałali w naszym mieście już wiele dobrego. W ostatnich kilku miesiącach zaangażowali się w pomoc obywatelom Ukrainy - jak poinformowali wczoraj na swoim profilu na Facebooku, udało im się nawiązać kontakt z zagraniczną grupą Team Ukraine Love, która odwiedziła nasze miasto, a przy okazji dołożyła swoją cegiełkę do tej pomocy.

"Kilka dni temu nawiązaliśmy kontakt z niezwykłymi ludźmi z Mama Vdoma / Team Ukraine Love, którzy z wielkim poświęceniem i oddaniem pomagają obywatelom Ukrainy, którzy z powodu wojny, zmuszeni byli uciekać ze swoich domów, ze swojego kraju. Ci wspaniali ludzie przyjęli nasze zaproszenie do Starachowic i dziś mieliśmy tę ogromną przyjemność ich ugościć" - napisali na swojej stronie na Facebooku główni założyciele Fundacji.


reklama


Grupa Team Ukraine Love wspiera ukraińskich uchodźców oraz zapewnia pomoc osobom walczącym na Ukrainie. Ugoszczenie wolontariuszy z zagranicy było dużym przedsięwzięciem, w którym Fundacji pomogły zarówno władze miasta, jak i powiatu. Dla gości przygotowano wycieczkę po Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" oraz wizytę w dawnym szpitalu zakaźnym, w którym obecnie mieszkają obywatele Ukrainy. Na koniec wolontariusze odwiedzili punkt pomocy dla uchodźców w budynku dawnego Gimnazjum nr 3. W Team Ukraine Love są również obywatele Ukrainy, którzy podczas wizyty mogli wymienić słowa wsparcia ze swoimi rodakami. 

Owocem spotkania był zakup środków chemicznych i żywności za blisko 15 tysięcy złotych, dokonany przez Team Ukraine Love. W starachowickim punkcie pomocy od dawna brakowało tych rzeczy - teraz trafią one do osób w potrzebie. Towar został przewieziony do Gimnazjum nr 3 i stamtąd będzie wydawany obywatelom Ukrainy.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media