fbpx

Polecamy

Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka (zdjęcia)

28 kwietnia, w hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku odbył się etap powiatowy I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.

W zawodach wzięły udział drużyny 5- i 6-latków reprezentujące Akademię Kwadrat ze Starachowic oraz Przedszkole Publiczne w Wąchocku. Konkurencje sportowe, z jakimi musieli zmierzyć się zawodnicy to: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki, rzuty woreczkami do celu , skok w dal oraz tor przeszkód.

Na widowni zasiedli zaproszeni goście: wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Marzena Zajączkowska, przedstawiciel Rady Miejskiej a zarazem były dyrektor szkoły w Wąchocku, p. Kazimierz Winiarczyk oraz dyrektorzy przedszkoli p. Dorota Janas, p. Małgorzata Krawczyk oraz p. Elżbieta Niedziałek. Najgłośniej kibicowali jednak koledzy i koleżanki z przedszkola.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie drużynowi: p. Aldona Parka i p. Tomasz Dąbrowski, sędzia główny p. Michał Lefek oraz uczennice klas VIII. Środki finansowe na poczęstunek, medale i upominki dla zawodników i ich kibiców zapewnił Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, p. Jarosław Samela.

Po podsumowaniu wyników okazało się, iż puchar Kuratora Oświaty w Kielcach oraz udział w kolejnym, wojewódzkim etapie olimpiady, wywalczyły drużyny z Przedszkola Publicznego w Wąchocku. Gratulacje za wspaniałą, zgodną z zasadą fair-play rywalizację, należą się wszystkim uczestnikom zawodów.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media