fbpx

Polecamy

Letnia inauguracja Juventy-Cerrad

Letnia inauguracja Juventy-Cerrad Letnia inauguracja Juventy-Cerrad

Lekkoatleci Juventy-Cerrad Starachowice mają za sobą oficjalne otwarcie sezonu letniego. Podopieczni Dawida Kubca i Agaty Wzorek w ubiegłą sobotę sprawdzali swoją formę na tradycyjnym „Dniu Miotacza” w Kielcach.

Mityng lekkoatletyczny „Dzień Miotacza” to prawdziwa historia świętokrzyskiej królowej sportu. Rozgrywany jest już on od 50 lat. Pierwsze edycje odbywały się w Skarżysku Kamiennej, a w kolejnych latach zawody przeniesione zostały do Kielc. Tegoroczna edycja była historyczna z uwagi jej debiutu na nowym stadionie w stolicy województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy rywalizowali bowiem na oddanym do użytku w ubiegłym roku Stadionie obok Politechniki Świętokrzyskiej.

Tak startowali nasi

W sobotę w Kielcach nasi reprezentanci odnieśli kilka interesujących wyników. Szczególnie wartościowo wygląda nowy rekord życiowy 13-letniej Amelii Wojtan w biegu na dystansie 600 metrów. Wojtan przebiegła ten dystans w czasie 1.45.61.

W biegu na 600 metrów świetnie spisały się również Maja Jaroszek (1.51.63) oraz Daria Kułaga (1.57.18).

„Życiówki” pobiły również starachowickie sprinterki w biegu na dystansie 100 metrów: Zofia Dróźdż (14.16), Wiktoria Smalec (14.14), Zuzanna Wrona (14.91), Amelia Wrona (15.81), Eliza Wzorek (17.24), Martyna Giedych (17.03) oraz Wiktoria Chojnacka (18.79).

W rywalizacji 300-metrowców Zofia Dróźdż ustanowiła nowy rekord życiowy z wynikiem 45.15, a Amelia Wrona jest już bliska „złamania” granicy 50 sekund ( w Kielcach – 50.92).

W skoku w dal trzecie miejsce zajęła Wiktoria Smalec (4,38 m), a ósme miejsce zajęła Zuzanna Wrona (3,67 m).

W kieleckich zawodach wystąpiło ponad 100 młodych lekkoatletów, którzy o zwycięstwa rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych.


reklama


UMS

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media