fbpx

Polecamy

Głos mieszkańców jest ważny - Spacer nad Lubianką (zdjęcia)

Boiska do piłki plażowej, dwupoziomowe molo, amfiteatr... plany zagospodarowania otoczenia wokół zbiornika Lubianka robią wrażenie. Mieszkańcy Starachowic tym niecierpliwej wyczekują zakończenia inwestycji, patrząc na pierwsze widoczne gołym okiem efekty prac. Szczególną okazję do zapoznania się z postępami budowy mieli podczas środowego spaceru z prezydentem Markiem Materkiem.

O inwestycji na zalewie Lubianka mówi się już od kilku lat. W tym czasie projekt przeszedł pewne modyfikacje - uzupełniono go o nowe działania, podniosły się koszty inwestycji. W środę 4 maja mieszkańcy miasta mieli idealną okazję do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi inwestycji, przyjrzenia się zmianom i lepszego ich zrozumienia. Choć efekty prowadzonych prac są widoczne gołym okiem, nie łatwo jest zorientować się jeszcze jakie będzie przeznaczenie poszczególnych obiektów.

Na spacerze z mieszkańcami miasta obecni byli m.in. Prezydent Starachowic Marek Materek, przedstawiciele firmy wykonującej inwestycję, starachowiccy radni oraz mieszkańcy miasta. Obecnie prace nabierają kształtu - widać już duży parking, początki dwupoziomowego molo, amfiteatr, budynek gastronomiczny, szatnie i dwa mosty łączące brzegi zbiorniku. Prezydent Marek Materek opowiadał o przewidzianych udogodnieniach - jeden z powstających budynków zostanie przeznaczony na specjalne szatnie z szafkami, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo osób wypoczywających z większą ilością rzeczy. Nie zabraknie prysznicy zewnętrznych i przebieralni. Już teraz wiadomo także, że zbiornik będzie strefą ciszy - nie będzie można pływać po nim motorówkami czy skuterami wodnymi, chyba że zasilanymi elektrycznie. Wędkować będzie można rekreacyjnie - zbiornik będzie strefą No Kill. Dachy wszystkich budynków będą jednocześnie tarasami widokowymi, pokrytymi zielenią.

Na początku koszty inwestycji miały wynieść około 19 mln złotych. Wraz z dokładaniem do inwestycji nowych zadań, jak np. czyszczenie dna zbiornika, kwota ta wzrosła do 23 mln złotych. Teraz Prezydent poinformował, że docelowo koszt może wzrosnąć do 30 mln złotych. Wpływ na to ma także obecna sytuacja na rynku - niektóre materiały są trudniej dostępne i drożeją. To powoduje także pewne przesunięcia w postępie prac. Aktualnie przewidywany termin ich zakończenia to koniec bieżącego roku.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media