fbpx

Polecamy

Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka w gminie Mirzec (zdjęcia)

Dwie podniosłe uroczystości odbyły się we wtorek 3 maja w gminie Mirzec. Świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą w kościele pod wezwaniem Św. Leonarda w Mircu odprawił ksiądz kanonik Daniel Kobierski. W uroczystości uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego Ryszard Nowak, radny powiatowy Dariusz Stachowicz, radni Rady Gminy w Mircu, poczty sztandarowe szkół z terenu gminy Mirzec, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy gminy Mirzec.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli przed Pomnik Niepodległości w centrum Mirca. Tu dalszą część spotkania poprowadził Andrzej Kutwin, inspektor ds. obronnych w Urzędzie Gminy w Mircu. Odśpiewany został hymn, po czym głos zabrał wójt gminy Mirosław Seweryn, który w przemówieniu mówił o obowiązku kultywowania wolności i niepodległości, które spoczywają na wszystkich obywatelach Rzeczpospolitej Polskiej. Głos zabrali także radna Sylwia Błach, która odczytała list od poseł Agaty Wojtyszek oraz Jan Zawisza, przewodniczący Rady Gminy w Mircu. Delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. Zebrani wysłuchali krótkiego występu artystycznego w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Mircu, przygotowanych pod kierunkiem Małgorzaty i Piotra Spadłów i Anity Staszałek.

Po części poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się apel strażaków z okazji przypadającego na 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka. Meldunek o gotowości do uroczystości od komendanta gminnego OSP Pawła Staszałka odebrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Wójt zwracając się do strażaków dziękował im za gotowość niesienia pomocy, za pomoc przy walce z pandemią koronawirusa oraz zaangażowanie w pomoc obywatelom Ukrainy po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Prezesi poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy odebrali z rąk wójta Mirosława Seweryna pamiątkowe statuetki świętego Floriana, swojego patrona. Uroczystość zakończyła się prezentacją odmłodzonego dzięki staraniom władz Gminy Mirzec taboru wozów strażackich oraz poczęstunkiem.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media