fbpx

Polecamy

Klasa dwujęzyczna to przyszłość

Klasa dwujęzyczna to przyszłość Klasa dwujęzyczna to przyszłość

We wrześniu w Szkole Podstawowej nr 11 rusza kolejna klasa dwujęzyczna. Polsko-angielskie zajęcia będą odbywać się już pod patronatem Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, a dla uczniów szansa na rozwój edukacyjny.

Trwa rekrutacja do klas VII dwujęzycznych w Szkole Podstawowej nr 11 im. mjr Jana Piwnika „Ponurego”. Wypełnione deklaracje o przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych należy składać w sekretariacie szkoły. Sprawdzian językowy zaplanowano na dzień 12 maja (czwartek). Zgodnie z harmonogramem rekrutacji po wynikach sprawdzianu do publicznej wiadomości zostaną podane listy kandydatów zakwalifikowanych.

Ten nowatorski projekt został stworzony w ubiegłym roku i w trwającym jeszcze roku szkolnym do pierwszej historycznej klasy uczęszcza 25 uczniów. Wychowawcą klasy jest Artur Turaj, a kadrę nauczycielską klasy dwujęzycznej tworzą jeszcze Magdalena Majchrzyk, Iwona Ambroszczyk oraz Przemysław Walerczyk.

Teraz przed dyrekcją szkoły kolejne wyzwanie – nabór kolejnych uczniów.

- Zapraszamy wszystkich uczniów ze Starachowic i okolic, pragnących sprawnie i swobodnie posługiwać się językiem angielskim w mowie i w piśmie! Klasa siódma dwujęzyczna jest właśnie dla ciebie! - zachęca dyrekcja szkoły.

Dwujęzyczne zajęcia


reklama


Uczniowie klas szóstych każdej szkoły podstawowej z powiatu starachowickiego mogą kontynuować swoją naukę właśnie w klasie dwujęzycznej w SP nr 11. Szkoła zapewnia, iż w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli liczyć na 5 godzin angielskiego tygodniowo, a także dodatkowo lekcje historii, biologii i informatyki po angielsku. Ciekawym wyzwaniem będzie możliwość uczestnictwa raz w miesiącu w lekcjach angielskiego z native speakerem. Z pewnością dla uczniów magnesem może być również udział w licznych projektach międzynarodowych.

- Kończymy pierwszy rok szkolny zajęć w klasie dwujęzycznej w SP nr 11. Przed nami nabór do kolejnej klasy, która daje wszystkim uczniom niesamowite możliwości rozwoju. A teraz te szanse będą jeszcze większe, bowiem nasz klasa dwujęzyczna otrzymała oficjalnie patronat Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To ogromne wyróżnienie dla naszej placówki i kolejny krok do realizacji naszego projektu zakładającego uruchomienie w Starachowicach dwujęzycznego przedszkola, możliwości kontynuowania nauki w dwujęzycznej „podstawówce”, a kolejnym krokiem ma być utworzenie również klasy dwujęzycznej w szkole średniej – zapowiadał Prezydent Miasta Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej.

Prezydent przekazał również gorące podziękowania kadrze nauczycielskiej za zaangażowanie w proces rozwoju dzieci w klasie dwujęzycznej.

Podziękowania dla władz gminy za pomoc w realizacji tego projektu przekazała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11: dyrektor szkoły Krzysztof Rokita oraz jego zastępca Agnieszka Pachocka.

Przyjaciele szkoły

- Cieszę się, że udaje nam się wspólnie realizować te nasze działania. Młodzież jest bardzo zadowolona z nauki w klasie dwujęzycznej. Doskonale odnajdują się w realiach takiej klasy i chcą dalej się rozwijać. Nasze projekty nie byłyby jednak możliwe gdyby nie wsparcie przyjaciół szkoły. Muszę tu podkreślić rolę władz miasta, nauczycieli zaangażowanych w realizację zadań, a także prywatnych firm, jak chociażby firma Cerrad, która zasponsorowała nam pełne wyposażenie pracowni językowej. Czekamy na otwarcie tej pracowni, która z pewnością będzie służyć dzieciom – przyznaje dyrektor Rokita.

- Kształcenie dwujęzykowe w Szkole Podstawowej nr 11 stało się faktem i jest ono prowadzone na wysokim poziomie. Teraz ten poziom będzie jeszcze wyższy, bowiem rozpoczynamy współpracę z lubelskim UMCS. Patronat Katedry Lingwistyki Stosowanej pod opieką profesora Jarosława Krajko to niezwykłe wydarzenie. Lubelska uczelnia dotychczas wspierała tylko tego typu projekty realizowane w Lublinie. To dla nas ogromne wyróżnienie, że Starachowice dołączają do tego grona – dodał Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

Po zakończonej konferencji odbyła się prelekcja pochodzącego z Ugandy Roberta Ainebyona Karakora. Pracownik lubelskiego uniwersytetu przedstawił uczniom klasy dwujęzycznej prelekcję w języku angielskim dotyczące różnic kulturowych, a także opowiedział o tym dlaczego warto uczyć się języków obcych. Ale to już akurat nasi uczniowie wiedzą doskonale !

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media