fbpx

Polecamy

"Szóstka" coraz bliżej nowej hali sportowej

"Szóstka" coraz bliżej nowej hali sportowej "Szóstka" coraz bliżej nowej hali sportowej

Rewitalizacja zalewu Lubianka to nie jedyna inwestycja realizowana w tej części Starachowic. Poza planowaną modernizacją dróg w południowej części miasta zmian mogą spodziewać się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Ich szkoła powinna doczekać się budowy nowej hali sportowej.

18 maja mija termin składania ofert na postępowanie dotyczące „Budowy hali sportowej wraz z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowice”. Na realizację tej inwestycji miasto zamierza przeznaczyć kwotę ponad 7 milionów złotych. Wszyscy czekamy już na otwarcie ofert i dokonanie wyboru wykonawcy tej inwestycji. Inwestycji, która przysłuży się nie tylko społeczności szkolnej, ale również wszystkim mieszkańcom tej części miasta.

- To kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej w naszych szkołach. Zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej jest ważnym zadaniem, szczególnie teraz, po wielu miesiącach nauki zdalnej. Jestem przekonany, że nowoczesna hala będzie dobrze wykorzystana przez uczniów i nauczycieli - przekonuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie dla naszej szkoły, ale również dla wszystkich mieszkańców tego osiedla. Zdecydowanie może wpłynąć na atrakcyjność tego miejsca. Młodzi ludzie potrzebują rozwijania swoich sportowych pasji. Muszą mieć możliwość popołudniowych czy weekendowych spotkań na boisku z kolegami. Teraz taką możliwość dawała im Miejska Hala Sportowa przy SP nr 13, ale nie wystarczało tam przecież miejsca dla wszystkich – przyznaje Renata Topolska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

Obecna hala sportowa nie spełnia oczekiwań uczniów. Jest mała i niska. Jej rozmiar nie ułatwia sportowego trybu życia uczniów szkoły.

- Znów mamy przecież w swoich murach ósmoklasistów, a ich wzrost to nie jest 140 cm tylko znacznie więcej. Niektórzy nie mieszczą się w tej sali, chociaż przyznam szczerze, że nasi uczniowie grają nawet w siatkówkę. Tak więc jakoś sobie radzimy, ale już nie możemy się doczekać budowy nowej hali – dodaje dyrektor szkoły.

Zakres prac inwestycji

W ramach inwestycji planowana jest budowa hali o sportowej o wymiarach blisko 35x20 metrów wraz z pełnym zapleczem. W jego skład wchodzi magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie dla trenera, dwie szatnie i umywalnie, a także pomieszczenia wc przeznaczone dla trenerów, a także dla osób niepełnosprawnych i ogólnodostępny sanitariat.


reklama


Szczególny komfort ma zapewnić budowa szatni i łazienek. Nową halę sportową z obecnym budynkiem szkoły ma połączyć specjalny łącznik. Dodatkowo zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku.

- Projektuje się rozbudowę istniejącego budynku szkoły o salę gimnastyczną. Budynek sali połączony będzie z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Obiekt będzie pełnił funkcję użyteczności publicznej – oświaty. Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej Nr 6, polegać będzie na dobudowie sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, szatni i sal lekcyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i instalacjami wewnętrznymi. Projektuje się przebudowę istniejącego budynku szkoły w celu zespolenia go z budynkiem projektowanym poprzez łącznik. Ponadto projektuje się dostosowanie obecnej części mieszkalnej do funkcji dydaktycznej oraz zmianę sposobu użytkowania kilku pomieszczeń - czytamy w szczegółowym opisie technicznym zapytania.

W części istniejącej na parterze zostaną wydzielone dwie mniejsze salki lekcyjne, księgowość, sekretariat oraz gabinet dyrektora. Powiększeniu ulegnie też
toaleta dla personelu. Do wyburzenia została przeznaczona klatka schodowa prowadząca do części mieszkalnej. Na I piętrze została zaprojektowana biblioteka oraz salka lekcyjna. Dobudowywana sala gimnastyczna będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze zlokalizowana będzie sala sportowa wraz z zapleczem sanitarnym, magazyn sportowy, kotłownia, toalety ogólnodostępne oraz hol. Na pierwszym piętrze zaprojektowano sale lekcyjne.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media