fbpx

Polecamy

AUTYZM I…

W poniedziałek, 9 maja br. w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja pod tytułem „Autyzm i…”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Słoneczna Integracja działające przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk oraz Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski, którzy podziękowali wszystkim za obecność. W swoich wypowiedziach podkreślali, jak ważne jest uświadamianie ludzi o tym, czym jest autyzm i z jakimi barierami na co dzień spotykają się osoby ze spektrum autyzmu.

Według definicji Fundacji dla dzieci i dorosłych z autyzmem Synapsis, autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym. Przyczyny autyzmu nie są w pełni znane – wpływ na jego ujawnienie się mają zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Wpływa całościowo na rozwój i funkcjonowanie danej osoby.

Pierwsza część konferencji poświęcona była biomedycznym aspektom autyzmu. Wykład poprowadziła biotechnolog Dominika Piwońska.

Kolejnym punktem wydarzenia była prelekcja Anny Michalskiej, terapeutki SI na temat zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci z autyzmem.

Ostatnią prelekcję wygłosił dietetyk kliniczny Paweł Pyżowski. Tematem wykładu była dieta w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i uwagami związanymi z ich codzienną pracą z osobami ze spektrum autyzmu.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media