fbpx

Polecamy

Przedszkolaki stworzyły "ekoludki" (zdjęcia)

„Ścinki, puszki i stare kartony, szczypta wyobraźni i ekoludek zrobiony!” - takimi słowami zachęcali dzieci i rodziców organizatorzy konkursu plastycznego w Przedszkolu Miejskim nr 14. Przedszkolaki skorzystały z zaproszenia i każde z nich wykonało ze zwykłych śmieci niezwykłego „Ekoludka”.

Konkurs plastyczny organizowany w Przedszkolu Miejskim nr 14 to kolejna inicjatywa ekologiczna w naszym mieście. Mieszkańcy Starachowic wiedzą czym jest ekologia i na każdym kroku starają się zachęcać wszystkich do ponownego wykorzystania odpadów czy pogłębiania wiedzy na temat recyklingu. Tym razem słowa te potwierdziła postawa przedszkolaków i ich rodziców z „czternastki”.

Koordynatorami przedszkolnego konkursu były Karolina Trzaska i Ewa Kiepas – nauczycielki z PM nr 14. Konkurs przeznaczony był na wszystkich dzieci uczęszczających do tej placówki, a także ich rodziców oraz opiekunów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie przestrzennej postaci „Ekoludka” wykorzystując tylko odpadki i nieużytki, takie jak ścinki, puste butelki, opakowania, kartony czy rolki. Wyobraźnia twórców nie znała granic. Powstało wiele niesamowitych postaci, których zadaniem było kształtowanie postaw proekologicznych. Po obejrzeniu prac dzieci możemy stwierdzić, że o ich edukację ekologiczną możemy być spokojni.

Konkurs to jednak nie tylko prezentacja swoich prac, ale również czas nagród. Uczestnicy „ekoludkowej rywalizacji” otrzymywali nagrody trzech stopni: złote liście, srebrne liście i kolorowe liście. Te najcenniejsze nagrody Złotego Liścia otrzymali: Michalina Siwiec (grupa Motylki), Marcelina Małecka (Skrzaty), Natalia Borowiec (Biedronki), Stanisław Szcześniak (Skrzaty) oraz Alicja Wiecha (Skrzaty).


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media