fbpx

Polecamy

Młodzieżowa Rada Gminy. Powstała grupa inicjatywna (zdjęcia)

Drugie spotkanie młodych ludzi, zainteresowanych pracą w Młodzieżowej Radzie Gminy, zaowocowało utworzeniem grupy inicjatywnej, której zadaniem jest zebranie sugestii na temat zakresu działalności MRG Mirzec.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Mirzec oraz uczniowie szkół średnic, którzy mieszkają na terenie naszej gminy. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przypomniał, że Młodzieżowa Rada Gminy jest organem doradczym dla wójta i Rady Gminy w Mircu w sprawach dotyczących młodzieży. Wójt podkreślił, że opinie i uwagi przekazane przez młodych będą dla władz gminy cennymi wskazówkami.

W spotkaniu uczestniczyli także młodzi ludzie, którzy swoją przygodę z młodzieżowym samorządem rozpoczęli kilka lat temu: Dominika Chmielewska i Igor Kaczorowski, byli przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy w Starachowicach a obecnie radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Dominika i Igor mówili o swoich doświadczeniach w pracy w samorządzie, o możliwościach rozwoju jakie daje działalność społeczna, o praktycznej nauce demokracji. Podczas spotkania zostały wypracowane wstępne założenia co do zmian w Statucie Młodzieżowej Rady Gminy. Uczestnicy spotkania spisali pomysły na działania, które ich zdaniem mogą być atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu przez młodzież na terenie gminy Mirzec.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media