fbpx

Polecamy

MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów

MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów

6 maja b.r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w foyer Parku Kultury odbędzie się wernisaż MANGA ART.

Autorami prac jest grupa młodzieży, w wieku 13 - 16 lat, uczęszczająca na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA w Starachowicach.
Autorzy prac, to fascynujący młodzi ludzie, którzy zadają pytania, negują i poddają w wątpliwość to, co słyszą i widzą, poszukując własnych odpowiedzi.
Poprzez obraz niejednokrotnie poruszane są złożone i ważne tematy społeczne. Podczas zajęć można nie tyko doskonalić dotychczasową technikę, ale również wymieniać się doświadczeniami związanymi z szerokorozumianą popkulturą japońską.
To miejsce gdzie młodzi ludzie mogą znaleźć przestrzeń dla siebie - rozwijanie swoich zainteresowań, wyrażanie emocji oraz myśli w atmosferze wsparcia i szacunku.

A co to jest manga? Słownik języka japońskiego, definiuje mangę, jako „rysunek prosty, humorystyczny i przesadzony”.
Karykatura i satyra społeczna początki mangi w Japonii datuje się ok. XII wieku, kiedy to zaczęły powstawać ilustrowane zwoje przedstawiające sceny pełne ruchu i dynamiki.
Jednak kamieniem milowym w sztuce komiksu, stał się okres twórczości drzeworytnika Hokusai Katsushika. Jest autorem wielu dzieł, jednak na szczególną uwagę zasługuje cykl „Manga”, liczący około 4000 rysunków.
Przedstawiały one zarówno bohaterów legend, jak i zwykłych mieszkańców miast i wsi, a także wizerunki rozmaitych zwierząt i roślin.

24 maja kontynuujemy temat mangi i zapraszamy na otwarty wykład „Manga - więcej niż komiks. Edukacyjno-terapeutyczna rola mangi”.

Wykład odbędzie się 24.05.2022 o godz.16.00 w Sali klubowej Parku Kultury (I piętro).

Pomysłodawczynią wystawy jak i autorką wykładu jest mgr Małgorzata Serwicka - terapeuta, pedagog specjalny, psychotraumatolog oraz filolog japoński.
W 2019 roku brała udział w warsztatach z rysunku mangi z profesjonalną ilustratorką Ryuko Iwabuchi.
Prowadzi szkolenia dla kadr pedagogicznych oraz rodziców, współautorka programu studiów podyplomowych z zakresu edukacji i rewalidacji osób z zaburzeniami spektrum autyzmu.
Współzałożycielka Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA.

Wstęp wolny, zapraszamy!!!!


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media