fbpx

Przedszkole Miejskie nr 7 wśród najlepszych (zdjęcia)

Lena Nowak z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Starachowicach została laureatką drugiej edycji konkursu plastycznego pn. „Poszukiwacze wiosny” zorganizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Konkurs polegał na przygotowaniu pracy na temat wiosny. Oprócz tego dzieci miały dołączyć zdjęcie ze spaceru, podczas którego poszukiwały śladów jej nadejścia. Udało się zaktywizować prawie 900 małych „poszukiwaczy”.

Celem akcji, oprócz edukacji najmłodszych, było pobudzanie bodźców związanych z przyrodą. Nagrodą główną w konkursie były miododajne krzewy, o które wzbogacił się ogród przedszkola nr 7. Rośliny te są wsparciem dla pszczół i innych owadów zapylających.

 Kształtowanie postaw proekologicznych

- Jednym z głównych elementów polityki Prezydenta Starachowic Marka Materka w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej jest nauka postaw proekologicznych. W związku z tym Urząd Miejski, wspólnie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim, zaangażował się w działania promujące postawy środowiskowe u najmłodszych. Bardzo ważnym elementem jest pokazanie praktycznego wymiaru edukacji proekologicznej już od najmłodszych lat, stąd idea wspólnego sadzenia miododajnych krzewów z dzieciakami - informuje Zastępca Prezydenta Starachowic ds. Społecznych Marcin Gołębiowski.

- Cieszymy się, że tak dużo prac zostało nadesłanych w konkursie, wszystkie były wyjątkowe i komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić dziesięć najlepszych. Poprzez tego typu inicjatywy uczymy dzieci szanować zieleń, uczymy jak pielęgnować roślinność i o nią dbać. Pokazujemy, w jaki sposób należy sadzić krzewy i drzewa. Myślę, że wszystkie te działania będą przynosiły efekty, a nasze małe ojczyzny będą piękniały - dodaje marszałek Andrzej Bętkowski.

 To wielki sukces dla przedszkola

- Jesteśmy dumni z naszej Lenki. Dzieci będą dbać o nowe rośliny. Dołożymy wszelkich starań, aby nasz ogród był jeszcze piękniejszy. To, w jakim jest stanie, to zasługa całego personelu. Jest mi niezmiernie miło, że otoczenie naszego przedszkola wzbudza tak pozytywne emocje. Dzieci są świadome tego, jak ważna jest ekologia, od najmłodszych lat uczymy je segregować śmieci i dbać o wszystkie rośliny – podkreśla Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 w Starachowicach Katarzyna Zaborowska.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media