fbpx

Osiny, Mirzec-Podborki. Radarowe wyświetlacze prędkości ostrzegają (zdjęcia)

Liczba punktów karnych, kwota mandatu, informacja „Uwaga piesi” – takie informacje pojawiają się na radarowych wyświetlaczach prędkości w Osinach i Mircu-Podborkach.

Wyświetlacze zostały ustawione przy drodze wojewódzkiej 744 w ramach budowy bezpiecznych przejść dla pieszych, wykonanych dzięki staraniom władz Gminy Mirzec. W 2021 roku Gmina Mirzec otrzymała dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 180 000 złotych na przebudowę przejść dla pieszych w Osinach w rejonie skrzyżowania z drogą gminną oraz w Mircu-Podborkach w rejonie skrzyżowania z ulicą Modrzewiową. W zeszłym roku zostały rozstrzygnięte przetargi na budowę, w 2022 roku wykonano prace.

W obu lokalizacjach powstały biało-czerwone pasy na jezdni z tak zwanymi ”kocimi oczkami” oraz barierki ochronne. Na jezdni przed przejściami dla pieszych z obu stron ułożone zostały pasy akustyczne, na poboczach ustawione są znaki pulsacyjne informujące o przejściu dla pieszych oraz radarowe wyświetlacze prędkości. Koszt wykonania prac w Mircu-Podborkach to 75 414 złotych, w Osinach – 119 556 złotych.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media