fbpx

Najstarsza szkoła podstawowa w Starachowicach zyskała nowe oblicze (zdjęcia)

Zakończyła się budowa szatni oraz dodatkowych pomieszczeń do obsługi sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Starachowicach. To ważna i oczekiwana inwestycja, która sprawi, że nauka w murach popularnej "jedynki" będzie dla uczniów jeszcze przyjemniejsza.

- Pragnę podziękować wszystkim, w tym Ministerstwu Finansów, które dofinansowało inwestycję, za wsparcie w realizacji tego zadania. Jest to istotna inwestycja dla uczniów tej szkoły, nauczycieli, dyrekcji oraz wszystkich pracowników, ponieważ zwiększy komfort pracy i nauki, ale także bezpieczeństwo najmłodszych Starachowiczan - podkreślał Prezydent Miasta Marek Materek.

W poniedziałek, 16 maja zakończenie prac budowlanych uroczyście podsumowano podczas szkolnej akademii. Wśród przybyłych na wydarzenie gości byli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice ds. społecznych Marcin Gołębiowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik, Radni Powiatu Starachowickiego, Radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciel firmy wykonującej inwestycję Sławomir Radek.

Inwestycja obejmowała: budowę szatni, rozbudowę i przebudowę Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wewnętrznymi instalacjami: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania, energii elektrycznej oraz wykonaniem pochylni i schodów zewnętrznych. Przedsięwzięcie zakładało także przebudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, a także wykonanie parkingu wraz z dojściem i dojazdami oraz trawnika.

Wykonawcą inwestycji była firma Kompens. Wartość przedsięwzięcia to około 1,7 mln zł, dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniosło 45 procent.

Współpraca i podziękowania

Przybyli goście dziękowali prezydentowi za sprawną realizację inwestycji - umowa z wykonawcą została podpisana w czerwcu 2021 roku. Cała inwestycja była możliwa dzięki współpracy władz centralnych z samorządem.

- W Starachowicach przy okazji tej inwestycji pokazywana jest droga, jaka została obrana, w zakresie współpracy pomiędzy stroną rządową i samorządową. To niezwykle istotne aby ta współpraca była ponad podziałami (…) na ziemi starachowickiej jest to bardzo widoczne i odczuwalne. Wiem, że Gmina Starachowice jest liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych - podkreślał podczas poniedziałkowej konferencji Minister Sebastian Skuza.

- Gratuluję tej inwestycji szkole, gratuluję tej inwestycji miastu, to dobry przykład synergii między władzą rządową i samorządową. Gratuluję miastu, które, tak jak zostało to już powiedzian, jest liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – dodawał Poseł Krzysztof Lipiec.

Zmiany na lepsze

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik mówił o osobistych przeżyciach związanych ze Szkołą Podstawową numer 1: - Tu, gdzie Państwo stoicie, było boisko, które pieszczotliwie nazywaliśmy z kolegami "Wembley". Gdzieś tam była jedna bramka zrobiona z kamieni, po drugiej stronie była bramka z trzepaka. Jak widzimy, sporo się od tego czasu zmieniło - oczywiście na lepsze. Dzisiaj szkoła posiada boisko typu Orlik, na którym dzieci w sposób bezpieczny mogą uprawiać sport. Obecna rozbudowa szkoły to największa inwestycja od ponad 70 lat, w 120-letniej historii szkoły. Jest to szkoła, która łączy pokolenia dzielnicy Orłowo oraz Wzgórze. Cieszę się bardzo, że tak potrzebna inwestycja została wykonana oraz dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Przedstawiciel wykonawcy inwestycji dziękował za współpracę i sprawne działanie z Urzędem Miejskim oraz dyrekcją szkoły. Podkreślał walor użytkowy oraz funkcjonalność dokonanej inwestycji. Na zakończenie konferencji głos zabrali uczniowie, którzy opowiadali o dużej, nowej szatni, w której znajdują się kolorowe szafki zamykane na kluczyk.

Spotkanie zakończył oficjalny występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media