fbpx

Wielki sukces! Maja Peryt sięgnęła po złoto (zdjęcia)

Talent w połączeniu z wyrzeczeniami i ciężką pracą potrafią dać niesamowite efekty. Idealnym przykładem jest Maja Peryt, która w swoim pierwszym biegu wystartowała w podstawówce i, bez większego przygotowania, zajęła trzecie miejsce, a kilka dni temu zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski.

Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice w piątek 8 lipca została mistrzynią Polski do lat 20 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Biegaczki ze Starachowic nie powstrzymały nawet trudne warunki pogodowe.

"Zawody były bardzo nieprzewidywalne pod względem pogody, taktyki i tego co się stanie na biegu. Wyszły bardzo dobrze, złoty medal jest mój. Wszystko rozegrało się tak naprawdę na ostatnim okrążeniu  - miejsce zapewnił mi bardzo mocny finisz. Nie udałoby mi się to, gdyby nie trener, jego świetne plany treningowe oraz taktyka." - mówiła Maja podczas konferencji, na której gratulacje składał jej Prezydent Miasta Marek Materek.

Dzięki współpracy z trenerem Dawidem Kubcem Maja zdobyła złoto. Jak mówił trener, przygotowania były ciężkie - na przeszkodzie stawały drobne kontuzje i trudności z utrzymaniem wagi. Wszystko jednak udało się "dograć" przed startem w Mistrzostwach. Maja przebiegła dystans w czasie 6:38:17. To wynik aż o 9 sekund lepszy od jej rekordu życiowego, a także historyczny, najwyższy wynik juniorek w województwie świętokrzyskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!