fbpx

Polecamy

Niebezpieczny manewr, który mógł kosztować więcej (wideo)

Chwila nieuwagi bądź nieodpowiednie manewry na drodze mogą doprowadzić do wypadku lub kolizji. Tak mogło wydarzyć się wczoraj na drodze krajowej nr 42. Kierujący oplem zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu omal nie zderzył się z pojazdem ciężarowym. 55 – latek za spowodowanie takiej niebezpiecznej sytuacji na drodze otrzymał wysoki mandat.

Wczoraj rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki pełniąc służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu na drodze krajowej nr 42, zatrzymali do kontroli 55 - letniego kierującego oplem. Zamontowana w policyjnym pojeździe kamera zarejestrowała jak kierujący niemieckim autem w pewnym momencie zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i o mały włos nie doprowadza do zderzenia z jadącą z przeciwka ciężarówką. Za tak niebezpieczny manewr 55 –latek otrzymał mandat w kwocie 1020 złotych, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, aby podczas jazdy różnego rodzaju pojazdami być wypoczętym, obserwować to co dzieje się na drodze, aby mieć czas na odpowiednią reakcję. Nie zajmować się niczym innym co mogłoby rozproszyć naszą uwagę, a tym samym wpłynąć na zagrożenie bezpieczeństwa podczas podróży.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media