fbpx

Cerrad zwalnia 1/4 kadry. Wysokie ceny gazu uderzają w przemysł (zdjęcia) Wyróżniony

Cerrad zwalnia 1/4 kadry. Wysokie ceny gazu uderzają w przemysł / fot. cerrad.com Cerrad zwalnia 1/4 kadry. Wysokie ceny gazu uderzają w przemysł / fot. cerrad.com

Ceny surowców biją kolejne rekordy. Wysokie stawki odbijają się negatywnie również na przemyśle. Firma Cerrad ze Starachowic, jeden czołowych producentów płytek ceramicznych w Europie zmuszona jest zamknąć kilka linii i zwolnić 25% załogi.

Zwolnienia grupowe obejmą 350 z 1400 osób. Jak informuje TVN24, powodem ograniczenia produkcji są wysokie ceny gazu. Opłaty wzrosły o ok. 1500%. Co gorsze, perspektywy wcale nie są optymistyczne.

– Musimy podjąć całą masę działań. Niestety począwszy od podwyżek cen dla wszystkich naszych klientów i we wszystkich naszych segmentach produktowych, poprzez reorganizację firmy, optymalizację, wygaszenie nierentownych linii. Do tej pory wygasiliśmy trzy z potencjalnie siedmiu linii produkcyjnymi, którymi dysponujemy – powiedział członek zarządu Cerrad Filip Cegłowski, cytowany przez TVN24.

Przedstawiciel firmy przekonuje również, że taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii. Dotychczas przedsiębiorstwo rozwijało się bardzo prężnie.

– To dla nas ogromne przeżycie, także emocjonalne – mówi Cegłowski w rozmowie z TVN24.


reklama


Sytuację komentuje PGNiG, które dostarcza gaz do przedsiębiorstwa Cerrad.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z Klientem i prowadzimy dialog w celu wypracowania satysfakcjonujących warunków współpracy dla obu stron. Zwracamy jednocześnie uwagę, że opisana sytuacja związana z cenami gazu na rynkach światowych i polskim wynika z przyczyn całkowicie od nas niezależnych – cena gazu na giełdach europejskich i na TGE w sierpniu b.r. jest wyższa o ok. 1700 proc. niż w sierpniu 2020 r.” – komentuje na Twitterze.

PGNiG wystosowało również komunikat, który trafił do redakcji TVN24. Można w nim przeczytać, że „firma Cerrad Polska zwiększyła w 2022 r. ilość punktów poboru gazu względem analogicznego okresu w 2021 r. Co oznacza, że w 2022 r. firma zakupiła nieporównywalnie większy wolumen gazu niż w roku ubiegłym. Stąd zestawienie w materiale ponoszonych kosztów z tytułu zakupu gazu w tych okresach jest nieporównywalne”.

2 komentarzy

 • Janusszz
  Janusszz poniedziałek, 29 sierpień 2022 21:47 Link do komentarza

  Kasia weź tą płytkę i się nią mocno w swoją pustą główkę puknij. Jest popyt to jest podaż. Skoro takie producent produkuje to znaczy że na takie jest zapotrzebowanie czyli takie się teraz ludziom podobają. A Ty żyj sobie dalej w PRLu, Jakie zrobili to takie się brało.... Teraz to właśnie producent musi walczyć o klienta bo nie ma monopolu !

  Raportuj
 • Kasia
  Kasia poniedziałek, 29 sierpień 2022 19:47 Link do komentarza

  Szkoda,że producenci płytek nie słuchają głosu klienta. Proszą o kolory, formaty sprzed 10 15 lat i co? Idą w betony, kamienie, marmury i płytki jak panele. Formaty 60 60, 60 120 i jeszcze większe. Bo design. A klienci sprzed lat się nie liczą? Gdzie Formaty 40 40, ścienne 25 35,? Kolory ciepłe, miłe pełne słońca. Klient nie ma prawa wyboru,więc może inflacja ,choć wojna to straszny czas zmusi producentów do ukłonu w stronę starszych klientów. Nie tylko producentów płytek ale mebli etc. Liczą się słupki statystyczne. Młodzi kupowali mieszkania, apartamenty, budowali domy to całość robili w szarości, betonie itp. Teraz młodzi nie mają perspektyw na swoje M4. Więc dlaczego klient ma tylko cierpieć i ma się go w głębokim poważaniu? Życzę powodzenia.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media