fbpx

Polecamy

Zarzuty dla 61-latka za śmiertelny wypadek drogowy w Lubieni

Zarzuty dla 61-latka za śmiertelny wypadek drogowy w Lubieni Zarzuty dla 61-latka za śmiertelny wypadek drogowy w Lubieni

61-letni mężczyzna, który potrącił 1 września czteroosobową rodzinę, został dziś doprowadzony do prokuratury w Starachowicach gdzie usłyszał zarzuty. Tragiczny wypadek miał miejsce w miejscowości Lubienia. Kierujący był pod wpływem alkoholu.

W czwartek 1 września około godziny 11 doszło do tragicznego zdarzenia na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Lubienia. Nietrzeźwy 61-latek potrącił czteroosobową rodzinę idącą chodnikiem. Auto wjechało w rodzinę - dwójka dorosłych i dwoje dzieci około 4-5 letnie. W najgorszym stanie była 32-letni kobieta w zaawansowanej ciąży. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Kobieta była reanimowana przed dwie godziny. Ratownicy podjęli próbę również wydobycia dziecka. Niestety pomimo podjętych działań, nie udało się uratować życia kobiecie i jej nienarodzonemu dziecku. 


reklama


Mężczyzna, który szedł z 32-latką został zabrany do szpitala, natomiast dwójka dzieci po przebadaniu przez ratowników została oddana pod opiekę rodziny. 61-letni kierujący przed tragicznym zdarzeniem spowodował kolizję w miejscowości Młynek. To zdarzenie niestety sprowokowało mężczyznę do ucieczki zamiast do zaprzestania dalszego poruszania się autem pod wpływem alkoholu.

 


Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że kierowca został dziś doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach przed godziną 16 gdzie usłyszał dwa zarzuty: spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu 14 lat więzienia. 

RadioZET.pl / Wirtualna Polska / PAP / KP PSP / KPP

1 komentarz

  • Gal anonim
    Gal anonim sobota, 03 wrzesień 2022 15:53 Link do komentarza

    Wyrazy współczucia dla rodziny, niestety żadna kara nie przywróci życia kobiecie i dziecku nie mówiąc nawet o uszczerbku psychicznym dzieci brata i ojca tego nienarodzonego dziecka, pokój ich duszom niech odpoczywają w spokoju.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media