fbpx

Polecamy

Pożar budynku przy ulicy Robotniczej

Pożar budynku przy ulicy Robotniczej Pożar budynku przy ulicy Robotniczej

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem, jaki wybuchł w nocy w Starachowicach. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób.

W nocy z soboty na niedzielę w Starachowicach doszło do pożaru budynku przy ulicy Robotniczej w Starachowicach. Służby ratownicze informację o płonącym budynku dostała około godziny 4 rano.

- Pożar zaczął się na klatce schodowej, ale ze względu na drewnianą konstrukcję ścian i stropów, ogień szybko przeniósł się na poddasze – powiedział starszy kapitan Konrad Dąbrowski, oficer prasowy starachowickiej straży pożarnej.

Z płonącego budynku ewakuowano 19 osób, większość wydostała się klatką schodową. Strażacy, aby dostać się do 5 lokatorów zamieszkujących poddasze musieli użyć specjalnej drabiny. Podczas akcji jedna osoba doznała urazu nogi, trafiła do szpitala.


reklama


Prezydent miasta Marek Materek zapewnił, że poszkodowani mieszkańcy uzyskają wsparcie starachowickiego Centrum Usług Społecznych.

- Uruchomiliśmy dla poszkodowanych wsparcie. Przygotowaliśmy tymczasowe lokale zastępcze i rozpoczynamy przygotowania mieszkań zastępczych. Dwie klatki schodowe zostaną wyłączone z użytkowania, decyzja co z trzecią zapadnie po oględzinach służb. Spółdzielnia Socjalna Starachowiczanka pomoże w zabezpieczeniu tego co udało się uratować. - informuje prezydent Marek Materek.

Dodał również że wszystko wskazuje na to, że doszło do celowego podpalenia budynku.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa dogaszanie budynku.

kp psp / kpp

1 komentarz

  • Maxs
    Maxs niedziela, 04 wrzesień 2022 13:56 Link do komentarza

    Dziwne bo 3 wozy strażackie jechały po godzinie 23 właśnie na ul.Robotniczą i już wtedy było czuć sfad spalenizny to jak wybuchł pożar przed 4 rano czy 3

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media