fbpx

Polecamy

Nagrody dla naszych uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.

Jakub Sasin (uczeń SP nr 12), Julia Łaszewicz (SP nr 13), Igor Kuśnierek (SP nr 9) oraz Urszula Anna Serwicka (Społeczna Szkoła Podstawowa STO) to czwórka uczniów starachowickich szkół podstawowych, która za wysokie wyniki w nauce uzyskane w ubiegłym roku szkolnym otrzymała nagrody finansowe. Pieniądze już trafiły na konta zdolnych starachowickich uczniów, a my gratulujemy im osiągniętych wyników w nauce i życzymy kolejnych.

Procedura przyznawania nagród

W 2021 roku została podjęta Uchwała Rady Miejskiej w Starachowicach w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy materialnej w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów w Gminie Starachowice”. Zgodnie z jej regulaminem Prezydent Miasta Starachowice może przyznawać uczniom Stypendium Miasta Starachowice za wyniki w nauce oraz nagrodę „Ósmoklasista na 100%”. Wysokość jednorazowego stypendium wynosi 3.500 złotych brutto, a nagroda wynosi 2.500 złotych brutto. W 2022 roku na wypłatę tych nagród dla uczniów przeznaczona została kwota 10.500 złotych.

W terminie określonym w uchwale wpłynęło łącznie 11 wniosków (8 o przyznanie stypendium oraz 3 wnioski o przyznanie nagrody). Pracownicy Referatu Edukacji, Kultury i Sportu zweryfikowali wnioski zgodnie z zapisami regulaminu, a Prezydent Miasta Starachowice przyznał ostatecznie 3 stypendia i jedną nagrodę.

Stypendia Miasta Starachowice za wyniki w nauce otrzymali:

Jakub Sasin

uczeń Szkoły Podstawowej nr 12

- laureat III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022

- średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych – 5,77

Julia Łaszewicz

uczennica Szkoły Podstawowej nr 13

- średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych – 5,83

Igor Kuśnierek

uczeń Szkoły Podstawowej nr 9

- średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych – 5,79

wysokość stypendium: po 3500 złotych brutto

Razem: 10.500 złotych brutto

Nagrodę „Ósmoklasista na 100%” otrzymała

Urszula Anna Serwicka

uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej STO

Procent punktów uzyskanych na egzaminie ósmoklasisty:

język polski – 100 %

matematyka – 100 %

język obcy – 100 %

Nagroda w wysokości 2500 złotych brutto


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media