fbpx

Polecamy

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie oraz zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.

Z prelekcją wstępną wystąpił Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. - Warto poznać różnice w definicji pojęć patriotyzm i nacjonalizm. To kluczowe, bo dzięki temu możemy zrozumieć genezę konfliktów narodowościowych w Europie. Cieszę się, że jesteście otwarci na różne poglądy i czujecie potrzebę rozmowy i dyskusji.

Każda z delegacji miała okazję do zaprezentowania krótkiej prezentacji multimedialnej dotyczącej kraju swojego pochodzenia. Potem odbyła się dyskusja na temat patriotyzmu, nacjonalizmu i wpływu tych zjawisk na przyszłość Europy.

Delegacje zagraniczne będą przebywać w Starachowicach do piątku 16 września. Do tego czasu będą miały okazję poznać walory turystyczne ziemi starachowickiej. W planie jest również wycieczka do stolicy województwa, Kielc.

Wydarzenie jest finansowane z środków z Unii Europejskiej w ramach projektu "Future for Europe".


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media