fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Podczas 31. Forum Ekonomicznego o zielonej transformacji

Podczas 31. Forum Ekonomicznego o zielonej transformacji Podczas 31. Forum Ekonomicznego o zielonej transformacji

Prezydent Miasta Starachowice wziął udział w 31. Forum Ekonomicznym, jakie w dniach 6-8 września 2022 r. odbyło się w Karpaczu. Na zaproszenie organizatorów Prezydent Marek Materek był jednym z uczestników panelu „Co dalej z zieloną transformacją - czy jesteśmy gotowi na rewolucję źródeł energii?”.

Forum Ekonomiczne jest największą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej.

Przez trzydzieści lat swojego istnienia stało się platformą wymiany poglądów i kształtowania opinii liderów, jednym z najistotniejszych miejsc spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie. Na Forum od lat padają ważne deklaracje dotyczące polityki gospodarczej, a opinie uczestników cytowane są przez światowe media oraz omawiane przez środowiska eksperckie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Do Karpacza na trzy dni przyjechały najważniejsze osoby w kraju oraz w regionie: liderzy polityki, gospodarki, samorządu, wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki. Debaty relacjonowane były przez dziennikarzy z całej Europy.

Jedna z nich dotyczyła zielonej transformacji.

Obecnie cała Europa zmaga się z niebywałym wzrostem cen energii. Fala podwyżek wymusza realne działania ze strony rządów i organów europejskich. Komisja Europejska jest zdania, że przyspieszone przejście na zieloną energię uchroni nas przed wahaniami cen w przyszłości.

Czy szoki na rynku energetycznym możemy traktować jako jednorazowe, czy są to pierwsze z kryzysów wynikających ze zbyt dużego wysiłku, związanego z chęcią jak najszybszego osiągnięcia celu redukcji emisji dwutlenku węgla? Jaka ścieżka dekarbonizacji będzie najlepsza dla Polski?

O rozwiązaniach, jakie powinny zostać wprowadzone, Prezydent Marek Materek dyskutował podczas panelu wspólnie z przedstawicielami m.in. Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku Ochrony Środowiska oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


reklama


UMS

Projekt i wykonanie Spotted: Media