fbpx

Polecamy

Nowa kuchnia dla przedszkolaków (zdjęcia)

Nowa kuchnia dla przedszkolaków Nowa kuchnia dla przedszkolaków

Przedszkole Miejskie nr 7 może pochwalić się zmodernizowaną kuchnią, wyremontowanym zapleczem i nowymi urządzeniami, które przyczynią się do lepszego komfortu pracy. Remont kuchni w przedszkolu to jeden z elementów zwycięskiego projektu w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

- Zakończyliśmy już oficjalnie modernizację kuchni w Przedszkolu Miejskim nr 7, która teraz zyskała zupełnie nowe oblicze. Nowe płytki na ścianach i podłodze, pełen remont zaplecza kuchennego i wreszcie nowe meble oraz urządzenia kuchenne robią niesamowity efekt. Ta kuchnia robi wrażenie i jest niezwykle funkcjonalna – ocenił Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas piątkowej konferencji w przedszkolu.

Obecnie realizowany zwycięski projekt dotyczący rewitalizacji Osiedla Żeromskiego w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego zyskał olbrzymie wsparcie mieszkańców. Blisko 700 głosów zadecydowało o zwycięstwie projektu i możliwości jego realizacji.

- Dziś zakończymy głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Kto jeszcze tego nie zrobił – gorąco zachęcam do wspierania takich inicjatyw. W tym roku znów głosujemy dwuetapowo. Głosowanie internetowe okazało się rekordowe. Oddaliście Państwo prawie 3100 głosów. Dziękuję za ten wynik. Jeszcze przez kilka godzin trwa głosowanie metodą tradycyjną – zapowiadał podczas konferencji prezydent miasta.

Z wyremontowanej kuchni radości nie kryła dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 Pani Katarzyna Zaborowska.

- Kuchnia zyskała nowe urządzenia i mam nadzieję, że przyczyni się to do lepszego komfortu pracy. Jestem przekonana, że teraz dzieci będą miały bardziej urozmaicone posiłki – przyznała dyrektor placówki, która podczas konferencji dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowej realizacji zadania.

Słowa podziękowania skierowała do Prezydenta Miasta Marka Materka, zastępcy Marcina Gołębiowskiego oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marcie Woźniak.

- W imieniu swoim i całej społeczności przedszkolnej bardzo dziękuję za pomoc na każdym etapie realizacji tego projektu – dodała dyrektor, która wspólnie z prezydentem miasta skierowała również słowa podziękowania do wszystkich osób głosujących na projekt.

Rewitalizacja osiedla

Remont kuchni w Przedszkolu Miejskim nr 7 jest pierwszym zakończonym działaniem z listy 10 przedsięwzięć wchodzących w skład zadania „Osiedle Żeromskiego – Rewitalizacja cz. II”. Zadanie to wygrało ubiegłoroczną edycję starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskało łącznie 672 głosy poparcia, a propozycję realizacji tego zadania zgłosił Pan Ryszard Bachowski.

Kolejne przedsięwzięcia w ramach rewitalizacji osiedla Żeromskiego będą realizowane sukcesywnie.

W przyszłym tygodniu nastąpi odebranie prac związanych z wykonaniem zatoki postojowej i chodnika przy ulicy Sienkiewicza – rozbiórka ok. 100 m2 chodnika, ułożenie nowego chodnika, budowa zatoki postojowej.

W trakcie realizacji jest również zadanie związane z budową zatoki postojowej przy ulicy Prusa – zerwanie starych opasek i chodniczków, wykonanie nowej nawierzchni zatoki postojowej z płyt ażurowych – ok. 150 m2

W przyszłym tygodniu rozpoczną się ponadto prace związane z zakupem czterech plenerowych urządzeń do ćwiczeń. Nowa siłownia plenerowa powstanie w okolicach bloków przy ulicy Reja 6 i Sienkiewicza 3.

Od października br. planowana jest rozbudowa istniejącego placu zabaw przy ulicy Reja 8. W ramach zadania zostaną zakupione ławki, huśtawka rodzinna, pomost wieży ze zjeżdżalnią, a także wykonane zostaną nowe nasadzenia.

W tym roku rusza również realizacja projektu na budowę miejsc postojowych przy ulicy Słonecznej.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media