fbpx

Polecamy

Zmiany na drogach powiatowych! Podpisano umowy na przebudowę (zdjęcia)

Powiat Starachowicki otrzymał 10 mln złotych dofinansowania na przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec. Oficjalne podpisanie umów miało miejsce na piątkowej konferencji prasowej.

Na spotkaniu prasowym obecni byli przedstawiciele starostwa: starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Oprócz zabraknąć nie mogło włodarzy poszczególnych gmin: Prezydenta Starachowic Marka Materka, wójta gminy Brody Marzeny Bernat, wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna oraz burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli. Obecni byli także docelowi wykonawcy inwestycji i Andrzej Klimczak – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Środki pozyskane w ramach Rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych zostaną przeznaczone na realizację trzech zadań:

  • rozbudowę dróg powiatowych nr 0907 T Starachowice ul. Szkolna – ul. Oświatowa – ul. Majówka - ul. Leśna i nr 0618 T Lipie – Henryk „Szyb”.
  • przebudowę drogi powiatowej nr 0578 T Suchedniów – Mostki – Parszów na ul. Kamieniczki w msc. Parszów.
  • przebudowę drogi powiatowej nr 0557 T Skarżysko-Kamienna - Mirzec w miejscowości Gadka.

Jak wielokrotnie podkreślano podczas spotkania, są to inwestycje niewzykle istotne - zarówno dla władz, jak i mieszkańców każdej z gmin. Na remonty części z nich społeczność czekała od wielu lat - taka sytuacja miała miejsce chociażby w gminie Brody. Potrzeba zmian była tym silniejsza, że są to drogi uczęszczane nie tylko przez mieszkańców okolicznych miejscowości.

"Stan tej drogi był taki, że nie można było przejechać nie zauważając że wjeżdża się do Starachowic." – powiedział Marek Materek o drodze, która jest ostatnim wjazdem do miasta w tak złym stanie.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media