fbpx

Polecamy

Starachowiccy seniorzy po raz kolejny włączyli się w akcję "Sprzątania świata" (zdjęcia)

Tradycja akcji "Sprzątanie świata" w Polsce trwa od kilkudziesięciu lat. Z roku na rok włącza się w nią coraz więcej osób prywatnych, ale też organizacji i firm. Od kilku lat angażują się w nią także starachowiccy seniorzy - w tym roku po raz kolejny uprzątnęli teren przy kąpielisku Piachy.

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku sprzątanie rozpoczęli w piątek 16 września o godzinie 10:30. Nie zniechęciła ich nawet dynamicznie zmieniająca się pogoda.

"Trzeba jakoś pomóc, skoro ludzie sami nie umieją zadbać o porządek" - mówiła jedna z uczestniczek, która w "sprzątanie świata" angażuje się już od kilku lat. Jak mówią seniorzy, można zaobserwować wzrastającą świadomość na temat dbania o porządek w miejscach publicznych. Śmieci jest mniej i nie są tak szkodliwe jak jeszcze kilka lat temu, kiedy w wysokiej trawie i krzakach odnaleźć można było skupiska butelek, opony, a nawet... bieliznę. Podczas pierwszej akcji sprzątania worki na śmieci zapełniały się bardzo szybko. Obecnie najwięcej jest drobnych odpadów, jak papierki, korki od butelek czy niedopałki papierosów. Mimo to akcja niewątpliwie nadal jest potrzebna, ponieważ ludziom nieustannie trzeba przypominać o wspólne dobro.

"Wszędzie są kosze i można wyrzucać odpady do kosza, a na przykład na niedopałki można wziąć sobie jakiś pojemnik - zwracają uwagę seniorki. Mimo to, wciąż wielu ludzi pozostawia po sobie śmieci. Na szczęście dzięki akcjom takim jak doroczne "Sprzątanie świata" można wyeliminować choć część cudzych odpadów.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media