fbpx

Polecamy

Obchody Dnia Sybiraka (zdjęcia)

17 września to data bardzo ważna w historii Polski, choć związana z ciężkim okresem dla naszego kraju. To właśnie tego dnia podczas II wojny światowej rozpoczęła się agresja ZSRR na Polskę. Z tego powodu w minioną sobotę w całej Polsce obchodzono uroczystości przypominające o tym historycznym wydarzeniu.

Uroczystości upamiętniające przykre wydarzenia, w połączeniu z obchodami Światowego Dnia Sybiraka, zorganizowano także w Starachowicach. Najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych odbyła się Msza Święta w intencji zmarłych Polaków zesłanych na Sybir. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 11. Dalsza część obchodów miała miejsce pod Krzyżem Katyńskim.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Stefana Nowaka - ostatniego żołnierza oddziału Antoniego Hedy „Szarego”. Następnie nadszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Kolejno głos zabierali: zastępca prezydenta Starachowic Marcin Gołębiowski, przedstawicielka rodzin katyńskich Magdalena Łodej oraz Zygmunt Andrejas, dowodzący wojskowym przebiegiem uroczystości.

Po uroczystościach liczne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod Krzyżem Katyńskim.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media