fbpx

Polecamy

Seniorzy wysprzątali Piachy

Seniorzy wysprzątali Piachy Seniorzy wysprzątali Piachy

Starachowiccy seniorzy z Rady Seniorów oraz słuchacze lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie zaangażowali się w kolejną edycję akcji „Sprzątanie świata – Polska”. W piątkowe przedpołudnie dali przykład młodszym starachowiczanom i pięknie wysprzątali okolice Zalewu Piachy.

W tym roku już po raz kolejny organizowana jest na całym świecie akcja sprzątania świata. Po raz 29. lokalni „ekolodzy” dbający o swoją małą ojczyznę sprzątają również Polskę. Starachowickie Piachy zostały w piątek wysprzątane przez członków starachowickiej Rady Seniorów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To była znakomita lekcja ekologii w wykonaniu uniwersyteckich słuchaczy. Gratulujemy inicjatywy i zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.


reklama


„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media