fbpx

Polecamy

Starachowiczanie zadecydowali

Starachowiczanie zadecydowali Starachowiczanie zadecydowali

Dwa projekty z dziewięciu zakwalifikowanych do tegorocznego głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego doczeka się realizacji. Pierwszym z nich, który uzyskał najwięcej głosów bo aż 963, jest remont pomieszczeń kuchennych w Przedszkolu Miejskim nr 6. Drugi zaś to rewitalizacja osiedla Żeromskiego - etap III. Ten projekt poparło 486 mieszkańców.

- W tej edycji Budżetu Obywatelskiego poprawnie oddano blisko 2500 głosów. Głosowanie odbywało się online oraz metodą tradycyjną. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 9 pozytywnie zweryfikowanych wniosków. Ostatecznie wyłoniono dwa, które uzyskały największe poparcie mieszkańców miasta – powiedział Prezydent Marek Materek.

Doczekają się nowej kuchni

Projekt, który zdobył największą liczbę głosów dotyczył remontu kuchni w Przedszkolu Miejskim Nr 6. Dla placówki to działanie jest niezwykle ważne i potrzebne, gdyż wydawanych jest tam ok. 500 posiłków dziennie. W wyniku realizacji projektu zostaną wyremontowane nie tylko pomieszczenia, ale również instalacja wentylacyjna. Projekt przewiduje także zakup umeblowania oraz niezbędnego sprzętu AGD.

Osiedle w rewitalizacji

Drugi ze zwycięskich projektów dotyczy III etapu rewitalizacji osiedla Żeromskiego. W jego ramach będą podejmowane działania dotyczące infrastruktury osiedlowej oraz pomieszczeń znajdujących się w Szkole Podstawowej Nr 10, które zostaną przeznaczone na potrzeby młodzieży z 13 Drużyny Harcerskiej. Jeśli chodzi o zmiany na osiedlu to działań doczekają się droga przy blokach Kochanowskiego i Reymonta oraz chodnik za blokami na ul. Kraszewskiego i Reja.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media