fbpx

Polecamy

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.

Na wniosek mieszkańców oraz kierowców, którzy pytali o zasadność zastosowania znaków STOP (B-20) przy przejazdach Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na tzw. przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia, odbył się przegląd tego oznakowania. Zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego działający przy Staroście Starachowickim, w skład którego wchodzą przedstawiciele Wydziału Komunikacji, Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, przeanalizował w terenie zgłaszane uwagi. Uczestniczyli w tym również Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, przedstawiciele Biura Rozwoju Powiatu, a także maszynista, który kieruje lokomotywą.

Po analizie warunków terenowych oraz obowiązujących przepisów w zakresie utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa na przejazdach drogowo – kolejowych, głównie w zakresie zapewnia widoczności, komisja stwierdzała, że ustawienie znaków B-20 STOP jest zasadne i należy je pozostawić. Bezwzględnie poprawiają one bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz użytkowników kolei wąskotorowej.


reklama


PS

1 komentarz

 • Tomasz
  Tomasz czwartek, 22 wrzesień 2022 18:00 Link do komentarza

  Postawione znaki wymuszają całkowite zatrzymanie przed przejadem przez który praktycznie nie odbywa się ruch kolejek. Nawet jak w sezonie wakacyjnym jeździ kolejka konduktor kieruje ruchem.
  Do takich sytuacji powinno stosować się znak A30 z tabliczką T10.
  dlaczego w tym przypadku tak nie zostało zrobione?

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media