fbpx

Bezpieczna droga do szkoły

Prezydent Starachowic Marek Materek wraz ze Starostą Starachowickim Piotrem Ambroszczykiem dokonali odbioru technicznego dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Szkolnej przy Liceum Ogólnokształcącym Nr II. Remont został dofinansowany z budżetu państwa w ramach Funduszu Rozwoju Dróg, a całość wkładu własnego pokrył samorząd miejski.

- Wsparliśmy Powiat Starachowicki w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej. Pokryliśmy wkład własny budowy dwóch przejść przy ulicy Szkolnej, które są szczególnie ważne dla bezpieczeństwa młodzieży Liceum Ogólnokształcącego Nr II oraz mieszkańców– wyjaśnił Prezydent Marek Materek.

Po remontach oba przejścia będą bardziej bezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierowców. Po pierwsze zadbano o odpowiednie oświetlenie, które będzie szczególnie przydatne w okresie jesiennym i zimowym, kiedy szybciej robi się ciemno i potrzebna jest lepsza widoczność. Po drugie zamontowane zostały barierki bezpieczeństwa, które odgradzają chodnik od jezdni. Całości dopełniają aktywne znaki ostrzegawcze. Warto również wspomnieć, że jedno z przejść, znajdujące się vis a vis szkoły zostało wyniesione, co dodatkowo spowoduje, że zbliżające się pojazdy będą musiały zwolnić.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media