fbpx

Polecamy

Ugoda w głośnej sprawie błędu medycznego w starachowickim szpitalu

Ugoda w głośnej sprawie błędu medycznego w starachowickim szpitalu Ugoda w głośnej sprawie błędu medycznego w starachowickim szpitalu

Ugodą (już zrealizowaną przez szpital) zakończyła się sprawa dotycząca błędu medycznego podczas porodu w szpitalu w Starachowicach – informuje Radio Em Kielce. Rozmowy trwały do lipca 2021 roku, a ustalona podczas nich kwota zadośćuczynienia miała być "rekordową".

Postępowanie przed Sądem Okręgowym w Kielcach rozpoczęło się w grudniu 2019 roku, a dotyczyło sytuacji z roku 2015. Zuzanna Plewińska trafiła wtedy do szpitala powiatowego w Starachowicach na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Syn, Antoś, urodził się z padaczką lekooporną i porażeniem mózgowym czterokończynowym. Choroby te miały być właśnie efektem błędu medycznego.

Rozpoczęte w lipcu 6 lat później rozmowy ugodowe zakończyły się w 2022. Zawarto ugodę, teraz PZOZ ją zrealizował.


reklama


Ze względu na klauzulę poufności dokładna kwota zawarta w ugodzie nie może zostać ujawniona.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zrealizował ugodę. Pomimo wielu naszych prób, szpital nie udzielił nam komentarza w tej sprawie.

Po godzinie 13 odebraliśmy jednak telefon od Mileny Witczak, dyrektor placówki.

– Strony zawarły ugodę, która została zrealizowana. Ze względu na prywatność osób fizycznych, które były stroną postępowania szczegóły zawartej umowy nie mogą być podane przez szpital. Chodzi o dobro rodziny, więc nie chcemy tego ujawniać. Czytam, że była to rekordowa umowa. Według mnie nie była – mówi Radiu Em Monika Witczak, dyrektor placówki. – Jako dyrektor szpitala uważam, że jeśli tragedia dotknęła kogokolwiek to powinna być zrekompensowana. Nie jestem zadowolona, że takie zdarzenie miało miejsce w naszej placówce.  Dobrze się stało, że doszło do tej ugody.

Źr. Radio Em Kielce / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media