fbpx

Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

Największą chlubą Państowowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach są jego absolwenci. Ich prace możemy podziwiać na wernisażach, organizowanych przez dyrekcję placówki. Jedna z takich wystaw, prezentująca dorobek Małgorzaty Markowskiej, odbyła się 23 września br.

Małgorzata Markowska ukończyła naukę w Państwowym Ognisku Plastycznym w 2020 roku, obecnie studiuje grafikę projektową na łódzkim ASP. Prace z tej właśnie dziedziny zaprezentowała na wernisażu 23 września br. Oprócz plakatów można było zobaczyć także obrazy studyjne. Wernisaż zgromadził sporo gości i jak zwykle był okazją nie tylko do podziwiania dzieł, ale także do miłego spotkania z uczniami, absolwentami i przyjaciółmi.

- Jest to debiut artystyczny naszej absolwentki, która dopiero rozwija skrzydła. Cieszymy się jej sukcesem i czekamy na więcej podobnych działań - mówi Sylwester Kiełek - dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.

Kuratorem wystawy był Zygmunt Bilski, także absolwent placówki, obecnie na praktykach w Ognisku, student czwartego roku malarstwa na łódzkiej ASP.
Podczas imprezy wspominano także wieloletniego dyrektora placówki, nieodżałowanego kolegę i pedagoga - Ryszarda Uziębło, którego pamięć uczczona została minutą ciszy.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media