fbpx

Pierwsza tablica już jest, wkrótce będą kolejne

Pierwsza tablica już jest, wkrótce będą kolejne Pierwsza tablica już jest, wkrótce będą kolejne

Bezpłatna komunikacja miejska oraz nowoczesne i ekologiczne autobusy stały się symbolami mobilnej rewolucji w Starachowicach. Jednak oprócz tych rozwiązań, w kierunku nowoczesności i funkcjonalności zmierza cała infrastruktura związana z komunikacją naszego miasta, czego widocznym znakiem stała się pierwsza elektroniczna tablica informacji pasażerskiej przy ul. Batalionów Chłopskich.

- Wdrażamy kolejne dobre rozwiązania w komunikacji miejskiej, które maja służyć pasażerom. Są to np. elektroniczne tablice informacyjne, możliwość zakupu biletów w kasowniku autobusowym czy aplikacja z rozkładem jazdy, gdzie możemy też podejrzeć, gdzie w danej chwili znajduje się autobus, którym zamierzamy podróżować. Wszystko dla wygody i komfortu mieszkańców - wyjaśnia Prezydent Marek Materek.

9 elektronicznych tablic

Niezwykle istotnym elementem, który ma podnieść komfort korzystania z bezpłatnej komunikacji, będą elektroniczne tablice informacyjne usytuowane przy przystankach. Wyświetlane tam będą informacje o najbliższych kursach oraz czasie oczekiwania na dany autobus. Jest to rozwiązanie znane przede wszystkim z największych miast w Polsce, teraz będzie ono dostępne również w Starachowicach. Warto podkreślić, że pierwsza z nich została już usytuowana przy jednym z przystanków na ul. Batalionów Chłopskich. Do końca września zostanie zamontowanych kolejnych 5 tablic na następujących przystankach:

- przystanek autobusowy nr 23 przy ul. Miodowej

- przystanek autobusowy nr 67 przy ul. Armii Krajowej

- przystanek autobusowy nr 77 przy ul. Armii Krajowej

- przystanek autobusowy nr 5 przy ul. Radomskiej

- przystanek autobusowy nr 41 przy ul. Kolejowa

Na przełomie roku 2022 i 2023 pojawią się kolejne 3 tablice w poniższych lokalizacjach:

- przystanek autobusowy nr 73 przy ul. Konstytucji 3 Maja

- przystanek autobusowy nr 71 przy ul. Konstytucji 3 Maja

- przystanek autobusowy nr 900 przy ul. Nadrzecznej


reklama


Centrum dowodzenia

Kolejnym elementem infrastruktury jest funkcjonujący już system informatyczny, który jest swoistym centrum dowodzenia flotą autobusową. Dzięki niemu możliwe jest zarządzanie m.in. rozkładem jazdy czy lokalizowanie pojazdów.

Mikropłatności w autobusie

Krokiem w nowoczesność jest również możliwość zakupu biletów w autobusie za pomocą karty zbliżeniowej w tzw. kasowniku wielofunkcyjnym. Do tego w autobusach zamontowane zostały zestawy do monitoringu, dzięki którym podróż stanie się jeszcze bezpieczniejsza.

Rozkład jazdy w aplikacji

Ciekawym rozwiązaniem jest wdrożenie aplikacji myBUS, która jest dodatkowym narzędziem dla pasażerów. Za jego pomocą możemy szybko sprawdzić rozkład jazdy autobusów. Aby uzyskać informację o konkretnych kursach, wystarczy pobrać taką aplikację na telefon i wskazać konkretną lokalizację oraz przystanek. Aplikacja jest darmowa, a pobrać ją można z platform Google Play oraz App Store.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media