fbpx

Gratka dla miłośników planszówek! Już za kilka dni w Starachowicach

Gratka dla miłośników planszówek! Już za kilka dni w Starachowicach Gratka dla miłośników planszówek! Już za kilka dni w Starachowicach

Co roku 10 października obchodzone jest święto miłośników planszówek - Dzień Gier Planszowych. To świetna okazja do edukowania i integrowania przez wspólną zabawę. Będą mogli przekonać się o tym mieszkańcy Starachowic i okolic. 9 października w Miejskiej Hali Sportowej odbędą się rozgrywki i turnieje z nagrodami.

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępnych będzie blisko 500 gier z fenomenalnego zbioru Kuferka z Planszówkami! Wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - gracze doświadczeni i początkujący, starsi i młodsi. Do dyspozycji laików będzie osoba, która pomoże przebrnąć przez zasady gier, a także doradzi w ich wyborze. Grać mogą nawet dzieci od 3 roku życia, a w godzinach 14:00-18:00 otwarta będzie specjalna strefa, w której wolontariusze z Klubu Seniora Niezapominajka będą tłumaczyć swoje ulubione planszówki. Strefa ta skierowana jest głównie dla seniorów, którzy chcieliby poznać świat gier planszowych. 

Gościem wydarzenia będzie rodzina z Ostrowca Świętokrzyskiego, którą można znać blogów lifestylowych MyGrywamy oraz JaZwykłaMatka. Wezmą oni ze sobą swoje ulubione planszówki i chętnie wciągną w ich świat wszystkich chętnych. W trakcie imprezy nie zabraknie także licznych turniejów z nagrodami:

  • 10:30 Turniej Splendor
  • 12:00 Turniej Dobble (dzieci do 12 lat)
  • 15:00 Turniej KLASK
  • 17:00 Turniej Ekosystem


reklama


W turniejach przewidziane są pokaźne nagrody zasponsorowane przez Rebel.pl, Naszą Księgarnie, Kuferek z Planszówkami. Ponadto dostępna będzie strefa najtrudniejszej gry karcianej świata: Magic the Gathering! Przewidziane są także turnieje CUBE z nagrodami o 10:30 oraz 15:30.

Starachowice mają już całkiem długą tradycję planszówkową. Przed okresem pandemii przez blisko 3 lata odbywały się cykliczne spotkania pt. "Starachowickie Gry Bez Prądu" pod dachem Parku Kultury. Co miesiąc gromadziły kilkadziesiąt osób zakochanych w planszówkach, których w Starachowicach nie brakuje. Wszystkich miłośników zapraszamy do Miejskiej Hali Sportowej w godzinach od 10:00 do 20:00!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/895887191799676

Fot. Facebook/Kuferek z Planszówkami

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media