fbpx

Miniony weekend na drogach powiatu starachowickiego (wideo)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki podczas minionego weekendu pilnie czuwali nad bezpieczeństwem na trasach w powiecie. Funkcjonariusze wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało czterech kierujących pod wpływem alkoholu, trzem kierowcom zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w urządzenie rejestrujące zachowania uczestników ruchu, ujawnili kilkoro kierowców, którzy wykonując manewry wyprzedzania wybrali na drodze miejsca, w których takie zachowanie jest niedozwolone.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w sobotę po godz. 10 w Kuczowie. Tam dwójka kierujących wyprzedzała na skrzyżowaniu. 46-letni kierowca hyundaia, jak i 38-letnia kierująca mazdą za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami w wysokości po 1000 złotych, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Kolejne wykroczenie zostało zarejestrowane na drodze krajowej 42 chwilę przed godz. 16. W tym przypadku kierowca suv-a KIA wyprzedził nieoznakowany radiowóz tuż przed przejściem dla pieszych. 48-latek za to rażące wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Natomiast po godzinie 16 również na trasie krajowej 42 kierujący volkswagenem wyprzedził pojazdy na skrzyżowaniu. Ta sytuacja dla 75-latka zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1000 złotych oraz do jego konta zostało dopisane 10 punktów karnych.

W ostatnich dniach pogoda sprzyjała także miłośnikom jednośladów. Jednakże zawsze należy pamiętać o przepisach drogowych. Zdecydowanie zapomniał o nich 40-latek kierujący motocyklem, który w obszarze zabudowanym na terenie powiatu starachowickiego rozpędził jednoślad do 157 km/h. Motocyklista za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Ponadto w trakcie minionego weekendu starachowiccy policjanci ujawnili czterech kierujących pod wpływem alkoholu.


reklama


Opr. PK

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media