fbpx

Star Starachowice będzie grał w Pawłowie? Czekają nas wielkie zmiany (zdjęcia) Wyróżniony

W miniony wtorek Prezydent Starachowic Marek Materek razem z posłem Krzysztofem Lipcem przekazał mieszkańcom miasta niezwykle ważną i wyczekiwaną przez wielu informację. Po latach obietnic wyremontowany zostanie Stadion Miejski w Starachowicach.

Na wtorkowej konferencji obecni byli: poseł Krzysztof Lipiec, Prezydent Starachowic Marek Materek, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Krzysztof Szczygieł oraz przedstawiciele czterech starachowickich klubów sportowych. Przy okazji zaprezentowania efektów zmian, które już zaszły w wyglądzie starachowickiej bazy sportowej, podzielono się jeszcze jedną cenną informacją.


reklama


Wygląd starachowickiej bazy sportowej w ciągu kilku lat zmienił się nie do poznania. Pojawiło się pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz zmodernizowane boisko nazywane Saharą. Obecnie trwają prace wykończeniowe przy zapleczu sportowym. Powstaje budynek, w którym znajdzie się 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala konferencyjna o powierzchni 40 m2, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników MOSiR, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia. 

Nadszedł czas na kolejny krok w przemianie sportowego zaplecza Starachowic. Wiosną 2023 roku ma rozpocząć się przebudowa Stadionu Miejskiego. Przedsięwzięcie potrwa co najmniej rok, w tym czasie piłkarze Staru Starachowice będą grali na innym stadionie - najprawdopodobniej będzie to gminny obiekt w Pawłowie.

W tym roku ogłosimy postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy prac. W przyszłym roku te prace powinny ruszyć. Na nowy stadion jest już przygotowana dokumentacja projektowa. Ostateczny projekt był jeszcze w ubiegłym tygodniu konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych. Nanoszone były poprawki i uwagi. Wszystko po to, nowo powstały obiekt służył społeczności miejskiej i sportowej. Zarówno piłkarskiej jak i lekkoatletycznej – mówił podczas konferencji Prezydent Materek.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media