fbpx

Puchar Polski K1 Rules już za nami! (dużo zdjęć)

2 dni sportowej rywalizacji, ponad 180 zgłoszonych zawodników z 48 klubów z całej Polski - to właśnie bilans zawodów Pucharu Polski K1 Rules, które odbyły się w miniony weekend na Hali Sportowej w Starachowicach.

Miejska Hala Sportowa na osiedlu Południe po raz kolejny zamieniła się w arenę zmagań uczestników Pucharu Polski w kickboxingu. Sportowcy do naszego miasta przyjechali już w piątek, wtedy też odbyła się rejestracja i ważenie. W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie Pucharu Polski K1 Rules i walki eliminacyjne. To właśnie wtedy zmierzyć mogli się seniorzy, juniorzy starsi i juniorzy młodsi rywalizujący na co dzień w formule K1 Rules oraz low kick. Wśród uczestników znalazło się siedmiu reprezentantów głównego organizatora imprezy - starachowickiego Klubu Sportowego "Dragon". Na ringu walczyli: Miłosz Styk (senior, kategoria wagowa do 60 kg), Mateusz Gunia (junior starszy, kategoria wagowa do 63,5 kg), Dominik Kopacz (junior młodszy, 63,5 kg), Mikołaj Zięba (junior młodszy, 57 kg), Jacek Jóźwik (junior młodszy, 51 kg) oraz Marietta Major (junior młodszy, powyżej 60 kg).

W niedzielę odbyły się walki półfinałowe i finałowe. Po emocjonujących zmaganiach wyłoniony został reprezentant Polski w low kicku -86kg na Mistrzostwa Europy w Turcji - Rafał Kamiński. Drugie miejsce zajął Michał Wodecki (Fight Gym Lublin), a na trzeciej pozycji znalazł się Maciej Wieczorek (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków).

Najlepszymi zawodnikami starachowickich zawodów pucharowych K-1 Rules zostali wybrani: juniorzy młodsi Zuzanna Szczepaniak i Sebastian Mietliński, juniorzy starsi Natalia Bień i Patryk Lech, seniorzy Dominika Chylińska i Krystian Rozkosz. Klubowo wygrał Legia Fight Club Warszawa, wyprzedzając KS Gym Fight Wrocław i Paco Team Mysłowice.