fbpx

Włącz Aktywność bez względu na przeszkody z Dawidem Tomalą w Małogoszczu i Chmielniku

„Włącz Aktywność” to projekt realizowany pod Honorowym Patronatem Wiceminister Sportu i Turystyki Anny Krupki przy wsparciu ministerstwa. Trwa nieprzerwanie od 2017 roku odwiedzając polskie miasta. Mistrzowie popularnych i oryginalnych dyscyplin sportowych starają się „Włączać Aktywność” w kolejnych regionach naszego kraju. Pierwsze edycje oferowały siatkówkę. W 2017 roku zrealizowana została debiutancka edycja z Małgorzatą Glinką w 2018 gościem specjalnym była Dorota Świeniewicz, obie reprezentantki Polski, obie mistrzynie Europy. W roku 2019 przyszedł czas na koszykówkę, główną gwiazdą był Cezary Trybański - pierwszy Polak grający w lidze NBA. Edycja 2020 i 2021 to spotkania ze Sławomirem Szmalem najlepszym piłkarzem ręcznym świata w 2009 roku, a także z brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Pyeong Chang Igorem Sikorskim.

W 2022 roku projekt "Włącz Aktywność" został rozszerzony a do współpracy zaproszono aż 10 miast. Start przedsięwzięcia będzie miał miejsce w Małogoszczu, kolejno odwiedzony zostanie Chmielnik, Myślenice, Wisła, Cieszyn, Bełchatów, Sulejówek, Ustroń, Mysłowice oraz Nowy Targ. W poolimpijskim roku mamy do współpracy zaproszony został mistrz Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Dawida Tomala, reprezentant Polski w chodzie sportowym, który zgodnie z nazwą projektu przedstawi młodzieży, że przed zdobyciem olimpijskiego złota bywały trudne momenty. Projekt „Włącz Aktywność” ma za zadanie inspirację młodzieży, aby przygotować młodzież do podjęcia wyzwań, dlatego wzbogacony jest rozmową z dietetykiem uświadamiając o wartości dobrego odżywiania. Przygotowane zostanie również spotkanie z trenerem mentalnym. Celem spotkań jest m.in. udowodnienie młodzieży, że każdy podobnie jak mistrz olimpijski Dawid Tomala może sięgnąć marzeń zgodnie z maksymą projektu "Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim".

Uczestnikami spotkania ma być młodzież szkolna. Spotkanie w Małogoszczu odbędzie się 17.października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. 24 lutego 1863 Roku. Spotkanie w Chmielniku odbędzie się 18.października o godzinie 9.45 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media